Najvýhodnejšia
rezervácia
 

ZEMIAKOVO-ŠPENÁTOVÉ KARI

Indické jedlá sú znakom zdravej stravy a jednoduchosti. Špecifickosť jedál vyzdvihuje hlavne korenie na vyváženie chuti. Medzi najviac používanými nájdeme kurkumu, zázvor, kardamon, no najmä kari, ktoré tvorí základ väčšiny indických jedál.

 

 

RECEPT NA ZEMIAKOVO-ŠPENÁTOVÉ KARI

 

Prinášame vám dvoj-recept jednoduchých kari jedál, ktoré Vás zahrejú s prichádzajúcou jeseňou. Najprv si spolu pripravíme zemiakové kari, následne špenátové, podľa chuti pridáme syr, ryžu a servírujeme!

 

Čo potrebujeme na zemiakové kari:

4 ks zemiaky, stredne veľké

1 čl horčičné semienko

1 čl kardamon

0,5 čl škorica

1 ks cibuľa, menšia

2 ks cesnak, strúčik

0,5 čl kurkuma

1 pl kokosový olej

400 ml kokosové mlieko

2 pl červená šošovica

Sušené chilli

Soľ

Zázvor, čerstvý

Koriander, čerstvý

 

Postup:

Na panvici si opečieme kokosový olej spolu s horčičným semienkom, kardamonom a škoricou. Do pripravenej zmesi pridáme cibuľu spolu s jemne nakrájaným čerstvým zázvorom a všetko spolu pomaly opekáme. Cesnak očistíme, nakrájame na plátky a pridáme ho na panvicu. Všetko spolu restujeme približne 10 minút. Pridáme kurkumu, umytú šošovicu, očistené zemiaky nakrájané na mesiačiky a všetko znovu restujeme. Po pár minútach zmes osolíme, podleje vodou a varíme do mäkka. Keď sa nám zemiaky uvaria, prilejeme kokosové mlieko, sušené chilli a varíme pár minút, kým sa nám spoja všetky chute.

Pri podávaní posypeme hotové zemiakové kari čerstvým nasekaným koriandrom.

 

 

Čo potrebujeme na špenátové kari:

1 ks cibuľa, menšia

2 ks cesnak, strúčik

1 pl kokosový olej

hrsť  kešu

1 čl rasca

1 čl kurkuma

1 čl koriander sušený

2 čl garam masala

1 čl sušená indická mäta

0,5 čl cukor

0,5 čl soľ

1 čl kečup

1 pl biely jogurt

Zázvor

Špenát

 

 

Postup:

Najprv si pripravme cibuľovú omáčku. Na rozpálenú panvicu spolu s kokosovým olejom (1 pl) pridáme nakrájanú cibuľu, pretlačený cesnak, kešu orechy a čerstvý zázvor. Všetko spolu restujeme a následne zalejeme vodou. Prelejeme do mixéra a rozmixujeme na hladko, aby nám vznikla hustejšia zmes. Podľa potreby prilievame vodu.

 

Na druhej panvici si roztopíme kokosový olej (1 pl) a pridávame korenia: kurkumu, koriander, garam masala, mätu a rascu. Taktiež cukor, soľ a kečup. Všetko spolu restujeme pár minút. Umyjeme čerstvý špenát, pridáme do zmesi a ešte minútku opekáme, kým sa nám špenát so zvyškom spojí. Rovnako ako v prvom prípade, celú zmes prelejeme z panvice do nádoby, v ktorej ju rozmixujeme. Pozor, túto zmes ale rozmixujeme len jemne! Vrátime ju späť na panvicu a pridáme hotovú cibuľovú omáčku. Všetko spolu povaríme. Nakoniec pridáme na zjemnenie lyžicu bieleho jogurtu. Podľa chuti môžeme priliať citrónovú šťavu a osolíme.

 

Do špenátového kari môžeme podľa výberu pridať opečený panner syr, kuracie alebo morčacie mäso. Ako prílohu servírujeme basmati ryžu.

 

Prajeme Vám dobrú chuť !