ZIMNÉ AKTIVITY NA DONOVALOCH

Dovolenky v zime už dávno nie sú len o lyžovačkách a existuje mnoho zimných aktivít, ktorými si možno okoreniť dni voľna v zime. Presne toto ponúkajú Donovaly, možnosť, ako si vychutnať zimné mesiace v nádhernom prostredí v srdci Slovenska. Miesto, ktoré kombináciou svojej polohy, atrakciami a službami premenia váš zimný čas na jedno veľké nezabudnuteľné dobrodružstvo.

 

 

Lanovky a zjazdovky

V prostredí nádhernej prírody si jazdu na lyžiach či snowboarde návštevníci naplno vychutnajú na celkom 19 zjazdovkách, ktoré ponúkajú kilometre profesionálne upraveného terénu. Na vrchol svahov vás vyvezú moderné, rýchle a pohodlné lanovky a 14 vlekov. Na výber máte „vlajkovú loď“ strediska kombinovanú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa alebo 4-sedačku Buly Expres Záhradište. Jednou z možností, ako si spestriť bežnú lyžovačku za denného svetla môže byť večerné lyžovanie na svahu Záhradište. Čaká tu na vás lyžovačka pri umelom osvetlení a tri zjazdovky s celkovou dĺžkou 2 km.

 

SKI ŠKOLA

Škola už dávno nie je iba pre deti a už vôbec nie tá lyžiarska. Ste na svahu začiatočník? Lyžujete, ale láka vás vyskúšať snowboard? Alebo si len chcete zdokonaliť techniku či štýl na svahu? Potom sú tou správnou voľbou lyžiarske školy, kde si vás na výučbu vezmú pod krídla profesionálni licencovaní inštruktori.

 

FunPark

Súčasťou lyžiarskej školy je najväčší detský FunPark na Slovensku, ktorý sa nachádza v časti Mistríky medzi dvomi lyžiarskymi svahmi. Park plný zábavy, hier a súťaží je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré lyžovať už vedia a chcú sa len zabaviť. Deti sa učia lyžovat pomocou 9 posuvných pásov a nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Samostatnú časť súčasného FunParku, tvorí Mini Snowboard Park, ktorý je úplnou novinkou pre tých, ktorí chcú naučiť svoje dieťa snowboardovať už útleho veku. Toto špeciálne navrhnuté prostredie pre deti je maximálne bezpečné, zábavné a ideálne pre prvý kontakt so snowboardingom.

 

Bežecké trate

Ak si radšej, ako na zjazdovkách užívate prírodu v pokoji na bežkách, Donovaly sú tým správnym miestom, kde nájdete hneď niekoľko zaujímavých tratí.Trasy z ktorých sa vám doslova bude prechádzať zrak a naskytnú sa vám neopakovateľné výhľady okolitého prostredia. Priamo v obci začínajú viaceré upravené bežkárske trate, vhodné pre prvé bežkárske pokusy menej zdatných, ale aj okruhy ideálne pre skúsených bežkárov. V prípade, že so sebou nemáte bežkársku výstroj, môžete si ju zapožičať v požičovniach

 

Snežné skútre a paragliding

Popri prvotriedne upraveným lyžiarskym zjazdovkám či bežeckým tratiam ponúkajú Donovaly niekoľko možností, ako možno objavovať čaro miestneho prostredia. Jedinečný zážitok a adrenalín do krvi vám určite naženie jazda na snežných skútroch, na ktorých môžete neviazane brázdiť okolité zasnežené lúky.
Paragliding v srdci Slovenska je ten správny spôsob, ako zažiť absolútny adrenalín a nezabudnuteľný pohľad na panorámu Nízkych Tatier z vtáčej perspektívy. V tandeme so skúsenými paraglidingovými letcami zažijete len nad Donovalmi vo výške 200-500 metrov nad zemou. Kto sa chce naučiť ovládať pravidlá, predpisy a samostatne lietať s padákovým klzákom je v ponuke aj 6 dňový kurz paraglidingu zakončený záverečnou skúškou vydaním pilotnej licencie.

 

Klzisko

K zimným športom neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Priamo pri údolnej stanici lanovky Telemix Nová hoľa je pre všetkých korčuliarov cez deň, ale aj vo večerných hodinách pri umelom osvetlení k dispozícií ľadová plocha. Ideálny spôsob, ako stráviť spoločne chvíle s rodinou a deťmi alebo romantické ľadové rande vo dvojici.

 

Riderspark

Pravidelné ratrakovanie a profesionálna denno denná práca park crew pripravujú profesionálne upravený terén na adrenalínovú zimnú zábavu. Prekážky rôznych úrovní od najľahších až po profi prekážky umožňujú, že si každý nájde to svoje a môže sa na snehu do sýtosti vyblázniť. O pohodu a atmosféru sa vám v Ridersparku počas celého dňa stará hudba z Chillout zóny.