Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Rozprávkové mestečko Donovalkovo

V nádhernom prostredí Donovál sa ukrýva čarovné mestečko pre všetky deti, nie však hocijaké mestečko, ale hneď hlavné mesto detí – Donovalkovo, ktoré je na vlas rovnakou zmenšenou verziou miest dospelákov. Mestečko je navrhnuté ako interaktívny park, v ktorom si príde na svoje každé dieťa. Postavených je tu až 23 domčekov, v ktorých sa môžu zahrať na dospelých, či už snívajú o tom, že sa stanú lekárom, hasičom, policajtom alebo bankárom.

 

Foto: Donovalkovo

 

V mestečku nechýba kino, nemocnica, či rozprávkový domček pripomínajúci medovníkovu chalúpku. Malé princezné môžu navštíviť Snehulienku, alebo Popolušku a priamo u nej doma si pripraviť chutný koláčik, či vypiť lahodnú šálku čaju. Dokonalý zážitok dotvárajú kostýmy, ktoré si deti môžu požičať v požičovni a splniť si svoje sny o budúcom povolaní.

 

Foto: Donovalkovo

 

Donovalkovom sa deti môžu previezť na špeciálnom vláčiku, ktorý premáva okolo mestečka – Donovalskom exprese alebo si môžu zašoférovať elektrické autíčka na dopravnom ihrisku.

 

Foto: Donovlakovo

 

Súčasťou areálu Donovalkova je aj minifarma, kde deti môžu spoznať a nakŕmiť zvieratká, ktoré tu žijú – kozičky, alpaky, somáriky, zajačiky a poníky. Deti sa dozvedia ako sa o zvieratká starať, čím ich kŕmiť a mnoho iných zaujímavostí.

 

O tú najlepšiu zábavu sa v Donovalkove starajú skúsení animátori, ktorí majú pre deti pripravený skvelý program a pravidelne organizujú tematické podujatia pre malých ale i pre veľkých, ako napríklad Frozen day, Veteran and sports car day, Star wars či nezabudnuteľnú Noc v Donovalkove, počas ktorej mestečko ožíva i v noci. Na uliciach sa zapália pouličné lampy, na cestách sa ocitnú osvetlené autá a v domčekoch zasvietia svetlá. Maľuje sa svietiacimi farbami na tvár, vďaka ktorým sa v mestečku počas noci nikto nestratí.

 

Aby sa deň v Donovalkove stal pre deti nezabudnuteľný, pre všetkých návštevníkov je pripravený špeciálny „Pas Donovalkova“, do ktorého deti zbierajú pečiatky za aktivity, ktoré absolvujú, ako napríklad kŕmenie zvieratiek, jazda na autíčku či vláčiku, maľovanie na tvár a mnoho ďalších. Deti si v pase môžu dokonca vytvoriť vodičský a farmársky preukaz alebo preukaz ekológa, pri čom sa naučia ako ochraňovať životné prostredie či separovať odpad. Za nazbierané pečiatky ich čakajú skvelé odmeny.

 

Foto: Donovalkovo

 

Pre mladých kreatívcov je tiež pripravený ateliér, kde si môžu strihať, lepiť, maľovať a svoje umelecké diela vystaviť v galérii, alebo si ich odniesť domov.

 

V Donovalkove sa jednoznačne máte na čo tešiť. Počas prázdnin a voľných dní je návšteva mestečka skvelou voľbou ako stráviť príjemné chvíle s deťmi a rodinou. Deti sa vyšantia na čerstvom vzduchu a dospeláci si oddýchnu a načerpajú energiu v nádhernom prostredí prírody Donovál. V hlavnom meste detí zažijete deň, na ktorý budú najmenší spomínať už navždy.

 

Foto: Donovalkovo

 

A čo viac Donovalkovo je vzdialené len 1,5 km od hotela Residence, a do mestečka sa dostanete za menej než 20 minút vychádzkovým tempom. Hlavné mesto detí je tak skvelou voľbou pre všetkých milovníkov zábavy ubytovaných v Residence Hotel & Club****.