Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Masáž Abhyangam

Ayurvéda zregeneruje vaše telo i dušu

 

Residence Hotel & Club**** na Donovaloch je rajom harmónie tela, mysle a duše a to vďaka nášmu Ayurvédskemu centru. U nás môžete nájsť svoju rovnováhu a zistíte, že byť zdravý a šťastný je úplne jednoduché. Cieľom ayurvédy je v každom tele prebudiť vlastný liečiteľský potenciál a vrátiť ho do stavu harmónie, vyrovnanosti a pokoja.

 

V našom Ayurvédskom centre sa o vás postará medicínsky špecialista z Indie. Ayurvédsky terapeut je absolvent strednej zdravotnej školy a bakalárskeho štúdia ayurvédskej medicíny. Osobne sme pre vás vybrali toho najlepšieho, aby vám pomohol nájsť rovnováhu tela, mysle a duše.

 

 

MASÁŽ ABHYANGAM

 

V sanskrite znamená slovo „abhyangam“ masírovať. Masáž Abhyangam je staroveká ayurvédska masážna terapia, ktorá má liečivé, relaxačné a detoxikačné účinky a v našom hoteli patrí medzi najobľúbenejšie masáže. Popularitu získala hlavne vďaka svojim efektívnym účinkom. Pri masáži sa nepracuje s hlbokým tlakom na svaly a tkanivá a tým pádom vôbec nebolí a užijete si pri nej skutočnú relaxáciu. Masáž sa zameriava na celé telo, hlavu, chodidlá aj dlane.

 

Po aplikácií teplých olejov na telo nasleduje masáž tzv. marma bodov na vašom tele, postupne z oboch strán. Marma body sú uzlové križovatky na tele, ktorými prúdi v organizme energia.

 

Masáž je rytmická a hlboko vás uzemní a upokojí nervový systém. To je základom pri úspešnom liečení tela aj mysle, pri každodennom uponáhľanom režime. Horúce bylinné oleje vzpružia vašu pokožku, svaly a tkanivá dostanú extra dávku účinných látok. Zmenu môžete pozorovať aj v zlepšení vášho spánku. Pravidelným praktizovaním masáže Abhyangam dochádza u ľudí k značnému zníženiu stresu.

 

Oleje s liečivými účinkami sú aplikované priamo na kožu, najväčší orgán ľudského tela a práve cez kožu sa ich terapeutické účinky dostávajú až k vnútorným orgánom. Olej je jemne masírovaný pozdĺž energetických dráh tela, synchrónnym spôsobom a napomáha tak k odblokovaniu a obnoveniu toku životnej energie nazývanej prána.

 

Oleje využívané pri masáži Abhyangam sa skladajú zo základových olejov a zmesi bylín. Základový olej môže byť použitý mandľový, kokosový, či olivový a poskytuje správne živiny. Zmes bylín, ktoré sú do olejov pridávané, poskytujú účinné látky a teda napomáhajú pri liečení.

 

 

Liečivé a regeneračné účinky masáže Abhyangam

 

Masáž Abhyangam zvyšuje produkciu bielych krviniek a protilátok, ktoré zabezpečujú ochranu proti vírusom a chorobám. Telo blahodárne oživuje, dodáva mu vitalitu a tiež spomaľuje proces starnutia. Pôsobí aj na psychiku človeka, navodzuje pocit sebavedomia a sily. Zvyšuje funkčnosť svalstva, zjemňuje pleť a pôsobí priaznivo na kvalitu pokožky, kvalitný spánok, odstraňuje nervozitu, podráždenosť a odbúrava stres. Už tisíce rokov sa používa na získanie zdravia, zlepšenie spánku a dlhovekosť.

 

Na dosiahnutie požadovaného účinku je veľmi dôležité ponechať olej na tele čo najdlhšiu dobu. V deň absolvovania masáže odporúčame jemné sprchovanie, aby liečivý účinok oleja pôsobil čo najdlhšie.

 

Zaujímavosť o Abhyange

 

Abhyangam je zo všetkých ayurvédskych masáži najrešpektovanejšia a mala by sa praktizovať každý deň. V Indii totiž nie je považovaná za masáž, ale za vyjadrenie lásky k sebe samému prostredníctvom masáže.