Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Marma masáž

Liečivá sila jemného dotyku

 

Objavte tajomnú živú energiu prostredníctvom marma masáže, ktorá vám prinesie viac vitality v každodennosti, pôsobí omladzujúco a navyše je príjemná, uvoľňujúca a liečivá. V našom Ayurvédskom centre na vás čaká tím indických špecialistov, ktorí citlivým dotykom dokážu prebudiť skryté sily v človeku a aktivovať tak samoliečivý proces ľudského tela.

 

Jednou zo špecialít nášho Ayurvédskeho centra je marma masáž. Unikátny spôsob odborníkov, ako priviesť človeka k zdraviu, šťastiu a tajomnej živej energii, ktorá má omladzujúce účinky, oslobodzuje od fyzickej bolesti a zjednocuje telo, myseľ a dušu.

 

 

Čo je to marma?

Slovo marma pochádza zo sanskrtu – starovekého indického jazyka a v preklade znamená tajný, citlivý či zraniteľný. Marmy sú podľa ayurvédy citlivé miesta – takzvané body života a slúžia ako križovatka, na ktorej sa stretávajú nervy, svaly, šľachy, kosti, cievy, tepny a kĺby. Sú bránou ku zdraviu, vitalite a k duševnej pohode, ktorú je potrebné v prípade pretrvávajúcich problémov otvoriť.

 

Na ľudskom tele sa nachádza 108 marma bodov, cez ktoré prúdi životná energia a slúžia ako most medzi telom, mysľou a dušou. Pokiaľ sú zablokované, človeku to spôsobuje rôzne fyzické, psychické ale aj emocionálne ťažkosti. Pomocou marma masáže dochádza k stimulácii týchto bodov a následnému spriechodneniu toku energie v organizme človeka, čo umožňuje odstrániť energetické blokády spôsobujúce zdravotné problémy. Pri marma masáži môžete očakávať predovšetkým jemné, ľahké a krúživé dotyky, vďaka ktorým sa z tela uvoľnia nahromadené toxíny, pretrvávajúce napätie a negatívne emócie. To všetko citlivým spôsobom a technikou, ktorá vás zahreje zvnútra aj zvonka.

 

3 v 1

 

Marma masáž privádza organizmus do rovnováhy, zmierňuje fyzickú bolesť, odstraňuje únavu, spúšťa v tele proces samoliečby a dopomáha k vnútornej harmónii. Má na človeka komplexný vplyv a lieči ho naraz na troch úrovniach – na fyzickej, emocionálnej a energetickej.

 

Z fyzického hľadiska harmonizuje funkciu vnútorných orgánov, podporuje správnu funkciu všetkých telesných systémov ako napríklad hormonálneho či vaskulárneho. Obnovuje nervový systém, pomáha mozgu uvoľniť neurotransmitery, ktoré majú vplyv na náladu a bolesť, čím dochádza k pocitu uvoľnenia. Pomáha pri regenerácii kožného tkaniva a hojenia jaziev, posilňuje imunitu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Navyše pôsobí omladzujúco, zabraňuje tvorbe vrások a starnutiu.

 

Na emocionálnej úrovni pomáha liečiť emócie, ktoré sú spojené s rôznymi traumatickými zážitkami, kompenzuje nedostatok dotykov či nehy, lieči emocionálne zranenia, čím prispieva k prijatiu života a otvoreniu sa prijímaniu a pozornosti druhých.

 

Na energetickej úrovni spriechodňuje zablokované energetické kanály (nádí). Podporuje tak prirodzený tok energie, čo sa v živote blahodárne prejavuje vitalitou, radosťou a tvorivosťou.