Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Doprajte pleti jarný detox

Zima je náročné obdobie pre našu pleť. Sneh, vietor, chlad nemajú na svedomí len začervenané líca. Pokožka je suchá, oslabená a prepúšťa väčšie množstvo škodlivých látok. Doprajme našej pleti po zime starostlivosť, akú si zaslúži a spolu s prebúdzajúcou sa jarnou prírodou, naštartujme aj seba.

 

Ako zistím, že moja pokožka je po zime oslabená? Studený vzduch v zime je suchší ako v lete. To má na za príčinu vznik suchej pokožky, ktorá má sklony k začervenaniu a vytváraniu kožných šupín a prasklín. Prvé príznaky nepôsobia hrôzostrašne, no odkladaním potreby dopriať pokožke potrebnú starostlivosť, budeme problém prehlbovať.

 

1. Doprajme jej dávku hydratácie

 

Správna hydratácia je základom krásnej a zdravej pleti. Zima uberá pleti vlhkosť. Rovnako nám dávajú zabrať aj prechody z teplého suchého prostredia do studeného. Preto je hydratácia suchej pokožky na jar veľmi dôležitá. Pre toto ročné obdobie je vhodné používať krémy, ktoré majú ľahšiu konzistenciu a zároveň vysokú úroveň hydratácie.

 

Pre svoje hydratačné vlastnosti je známe bambucké maslo, ktoré obsahuje aj množstvo vitamínov. Rovnako vhodné je používať produkty obsahujúce Aloe vera. Obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, majú protizápalové účinky a aminokyseliny. 

 

 

2. Odličovanie je dôležité

 

V noci naša pokožka vstrebáva všetky výživné látky, ktoré sme jej večerným odlíčením a čistením dopriali. Čokoľvek, čo na ňu nanesieme, sa potrebuje dostať do hlbších vrstiev kože. Ak nie je odlíčenie make-upu dôsledné, krémy alebo séra, ktoré sme si na tvár večer naniesli, nemôžu fungovať naplno. Odličujme svoju pleť dvojfázovo.

 

Krok jedna- odlíčenie. Micerálne vody sa stali veľmi obľúbenými, pretože ich výhodou je, že na odlíčenie nám postačí vatový tampón. Je to rýchle a šikovné. Micerálne vody však nevyhovejú každému. Majú väčší sklon k vysúšaniu pokožky a preto je lepšie (nielen) na jar používať odličovacie oleje alebo mlieka.  

 

Krok dva- čistenie. Je len na nás a našom type pleti, či zvolíme čistiace peny, gély, mlieka či oleje. Pleť čistíme vždy čistými rukami. Krúživým pohybom masírujeme od brady smerom k čelu. Prípravok zmyjeme vodou, ktorá by mala byť vlažná. Studená voda zatvára póry a príliš horúca podporuje sklon k začervenaniu. Môžeme tiež použiť namočený teplý bavlnený uterák. Prikladaním na pokožku pleť umyjeme od čistiaceho prípravku.

 

Po dokončení nanesieme na tvár krém či olej, ktorý podporí hydratáciu pleti počas noci. Prípravky na starostlivosť si vždy vyberáme podľa typu našej pleti.

 

 

3. UV ochrana pleti

 

S jarou nám prichádza aj väčšia potreba ochrany pokožky pred slnečným žiarením. Jarné lúče obsahujú najväčší pomer ultrafialových lúčov. Čím je naša pleť citlivejšia, tým rýchlejšie reaguje na začervenanie, svrbenie. Ochráňme ju pred nežiadúcimi pigmentovými škvrnami alebo pehami.

 

Pri výbere vhodného pleťového krému si všímame výšku SPF faktora.  Za dostatočne vysoký stupeň ochrany pokožky pleti sa považujú hodnoty nad 30 SPF. Krém je vhodné použiť aj ako podkladovú vrstvu pod make-up a tým budeme chránené pred slnkom po celý deň.