Najvýhodnejšia
rezervácia
 

DOKONALÉ TALIANSKE TIRAMISU

Prinášame Vám recept na lahodné talianske tiramisu. Tento výborný a jednoduchý dezert zvládne pripraviť hravo každý, približne za 30 minút. Tajomstvo dobrého tiramisu spočíva v kvalitných surovinách a trpezlivosti.

 

Na prípravu budeme potrebovať:

– formu na pečenie alebo jenskú misu

– kuchynskú váhu

– misku na vymiešanie plnky

– tyčový mixér s metličkou na šľahanie

– vrecko na zdobenie

– sitko

 

 

Suroviny:

– 200 g dlhých piškót

– 500 g mascarpone

– 100 g práškového cukru

– 120 ml kvalitnej kávy

– 4 domáce vajíčka z toho 4 žĺtka a 1 bielko

– holandské kakao

mandľový extrakt

 

Ako prvé si pripravíme kávu z automatického alebo z moka kávovaru (koťogó). Kávu prelejeme do dostatočne veľkej nádoby, aby sa nám piškóty dobre namáčali. Primiešame malú lyžičku mandľového extraktu a necháme ju vychladnúť na izbovú teplotu. V opačnom prípade, by sa nám namočené piškóty rýchlo rozpadli.

 

Na prípravu plnky budeme potrebovať tyčový mixér s metličkou na šľahanie. Precízne vyšľaháme práškový cukor spolu so žĺtkami, až kým nám žĺtka nezblednú, približne 5-7 minút. Pridáme mascarpone a miešame ďalej na najnižších otáčkach. V samostatnej nádobe si vyšľaháme sneh z bielka. Pridávame ho postupne lyžicou do zmesi, množstvo podľa potreby, aby nám vznikla plnka hustejšej konzistencie. Miešame až kým sa nám suroviny nespoja. Pokiaľ používate domáce vajíčka, nezľaknite sa, farba plnky bude vo výsledku vždy mierne „do žlta“. 

 

Pripravíme si formu na pečenie alebo sklenenú jenskú misu. Piškóty po jednom ponoríme do kávy na 1-2 sekundy a ukladáme ich vedľa seba do formy. S namáčaním to nepreháňajte, pretože budú piškóty zbytočne vodnaté a dezert sa nám bude rozpadať. Na prvý rad piškót rozotrieme polovicu pripravenej plnky a ukladáme na ňu druhé poschodie namočených piškót.

 

 

Zvyšnú zmes si nalejeme do jedného rohu plastového vrecúška a spravíme na konci dieru (o priemere približne 0,5 cm). Plnku z vrecúška postupne vytláčame na piškóty, aby nám vznikli guličky ako na fotografii. Nakoniec celé tiramisu posypeme cez sitko kvalitným holandským kakaom.

 

Nádobu zakryjeme a necháme odstáť v chladničke aspoň 10-12 hodín, pretože nám musia piškóty úplne zmäknúť. 

 

Prajeme Vám dobrú chuť!