Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Detské parky na Donovaloch

Donovalkovo- hlavné mesto detí

 

 

V nádhernom prostredí Donovál sa ukrýva čarovné mestečko pre všetky deti, nie však hocijaké mestečko, ale hneď hlavné mesto detí – Donovalkovo, ktoré je na vlas rovnakou zmenšenou verziou miest dospelákov. Mestečko je navrhnuté ako interaktívny park, v ktorom si príde na svoje každé dieťa. Postavených je tu až 23 domčekov, v ktorých sa môžu zahrať na dospelých, či už snívajú o tom, že sa stanú lekárom, hasičom, policajtom alebo bankárom.

 

 

Súčasťou areálu Donovalkova je aj minifarma, kde deti môžu spoznať a nakŕmiť zvieratká, ktoré tu žijú – kozičky, alpaky, somáriky, zajačiky a poníky. Deti sa dozvedia ako sa o zvieratká starať, čím ich kŕmiť a mnoho iných zaujímavostí.

 

Donovalkovom sa deti môžu previezť na špeciálnom vláčiku, ktorý premáva okolo mestečka – Donovalskom exprese alebo si môžu zašoférovať elektrické autíčka na dopravnom ihrisku.

 

September otvorené piatky-soboty-nedele a sviatky 10,00-17,00 hod

 

Aktuálne otváracie hodiny si preverte na webovej stránke: https://donovalkovo.sk

 

 

Habakuky

 

Rozprávkovú dedinku Habakuky tvoria domčeky z rozprávky Pavla E. Dobšinského a tak vaše deti môžu zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok. O nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu sa postarajú hrdinovia ľudových príbehov ako sú Popolvár, Laktibrada a iní.

 

Rozprávková dedinka má otvorené svoje brány do 4. septembra 2022.

 

Viac informácií nájdete na stránke: https://www.habakuky.eu/sk/rozpravkova-dedinka.html

 

 

Myšiačikov detský park

 

Zažite hravé účenie v Myšiačikovom detskom parku. V areáli tečie potôčik, ktorý prepája rôzne aktivity ako detský lanový park, reguláciu zavlažovania, plťkovanie na jazierku, stavanie priehrad a vodné ihrisko. Tu si deti môžu vyskúšať fungovanie fyzikálnych zákonov.

 

 

Myšiačikov detský park tvorí 9 atrakcií, ktoré na seba nadväzujú a spolu tvoria jeden celok. Nachádzajú sa tu atrakcie ako kamenné vodné ihrisko, rybník, kĺzačka „Archimedes“ a „Závlaha“, ktoré vás presvedčia o fungovaní niektorých fyzikálnych zákonov.

 

Otváracie hodiny aj viac informácii nájdete na webovej stránke: https://www.funarena.sk