Najvýhodnejšia
rezervácia
 

BLOG

Ayurvédska sauna Swedanam je liečivá celotelová bylinná procedúra v naparovacej komore s pridaním liečivých bylín.

Prinášame dvoj-recept jednoduchých kari jedál, ktoré Vás zahrejú s prichádzajúcou jeseňou.

Prevedie vás Starohorskými vrchmi a cestou váš záujem nepochybne upúta panoráma masívu Prašivej, zvyšky Špaňodolinského banského vodovodu, ktorý bol vystavaný z drevených a kamenných žľabov. V lete si môžete chodník prejsť aj na bicykli a v zime je prístupný na bežkách.

V sanskrite znamená slovo „abhyangam“ masírovať. Masáž Abhyangam je staroveká ayurvédska masážna terapia, ktorá má liečivé, relaxačné a detoxikačné účinky a v našom hoteli patrí medzi najobľúbenejšie masáže.

Tento horský úkryt pod Jeleňou skalou za svoje pomenovanie vďačí ilegálnemu odbojnému časopisu, ktorý sa tu spoločne s rôznymi agitačnými letákmi a inými materiálmi tlačil.

Národná prírodná rezervácia Harmanecká tisina vás ohúri neporušenou prírodou a popri národnej kultúrnej pamiatke Vodný žľab Rakytovo sa môžete prejsť po značenom turistickom chodníku.

Každoročne priláka príroda Veľkej Farty množstvo turistov. Jedným z najväčších lákadiel je nepochybne vrch Ostredok. Výstup naň si nepochybne vychutnajú turisti všetkých vekových kategórií.

Atrakcie pre deti či dospelých, dobrodruhov či pasívnych športovcov, skupiny priateľov či rodiny s deťmi. Z rozmanitej ponuky, ktorú sme pre vás pripravili si určite vyberiete.

Leto. Najobľúbenejšie ročné obdobie nás všetkých, ku ktorému neodmysliteľne patrí skvelá zábava, smiech a dobrodružstvá s priateľmi či rodinou.

Donovaly sú v ideálnym miestom pre oddych i zábavu pre celú rodinu, od najmenších návštevníkov až po seniorov i počas jesene.

Pripravili sme pre vás jedinečný recept na teľaciu kotletu na bylinkách so špargľou, džatkami, medvedím cesnakom a pyré z bielej špargle, ktorý nájdete aj v našej ponuke „A la carte“.

Pestré farby, rozmanité chute a kocky ľadu, to všetko sa spája letom a kvalitnými drinkami.

Počas slnečných dní vám dodá chýbajúcu energiu a zároveň osvieži telo. Chutí skvelo a skvelo aj vyzerá, keďže jej základ tvorí ovocie plné vitamínov.

Keďže práve počas jesene prebiehajú kongresy v plnom prúde, pripravili sme pre vás špeciálnu akciu, aby ste si mohli vychutnať váš kongres s jesennom podtóne dokonalosti.

V nádhernom prostredí Donovál sa ukrýva čarovné mestečko pre všetky deti! Nie je to však hocijaké mestečko, ale hneď hlavné mesto detí – Donovalkovo.

Donovaly sú ideálne miesto pre cykloturistiku. Čaká vás tu až 42 značených a udržiavaných cyklotrás, ktoré majú spolu až 375 km.

Donovaly ponúkajú trasy na trailový beh pre všetkých, od začiatočníkov až po trénovaných vytrvalcov.

Ak už nejaký ten čas pravidelne beháte, určite sa zamýšľate nad tým, ako svoj výkon posunúť na ďalšiu úroveň. Najväčšou motiváciou pri tréningu môže byť práve bežecký pretek.

Čoraz viac ľudí vyhľadáva zaujímavú možnosť výstupu na obvykle neprístupné miesta v horskom teréne a populárna aktivita sa teší svojej obľube i v okolí Donovál.

Jednou z predností Residence Hotel & Club**** je práve poloha hotela v srdci Slovenska, čo ho robí prístupným pre každého. S ubytovacou kapacitou 190 lôžok je tým správnym miestom pre váš firemný event.

Kuracie supreme, quinoa s dubákmi, baby špenát, tekvicové dolky, cvikľovo-slivkové pyré, karfiol

V našom Ayurvédskom centre na vás čaká tím indických špecialistov, ktorí citlivým dotykom dokážu prebudiť skryté sily v človeku a aktivovať tak samoliečivý proces ľudského tela.

Stavanie iglu je vynikajúcou rodinnou aktivitou, do ktorej sa môžu zapojiť všetci členovia rodiny, aj tí najmenší.

Navštívte živý skanzen slovenskej ľudovej histórie Vlkolínec alebo Brankovský vodopád, ktorý je klenotom Revúckej doliny aj počas zimy.

V našom Hoteli piatich zmyslov nájdete bohatú ponuku masáží, ktoré vás v zime uvoľnia aj zohrejú. Navyše, zažijete pri nich zmysluplné spojenie tela, mysle a duše a pod rukami našich indických odborníkov sa bude vaše telo prirodzene liečiť.

Skialpinizmus alebo skialp stále viac získava na svojej atraktivite a jeho čaru podlieha čoraz viac milovníkov hôr.

Novovybudovaný FUN PARK je rozšírením už existujúceho FUN PARKU Patty Ski na Donovaloch v časti Mistríky, v najvýhodnejšej lokalite – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová Hoľa a Zahradište.

Každé ročné obdobie má svoje čaro nevynímajúc zimu, obzvlášť vtedy, keď máte možnosť si ju s rodinou či priateľmi naplno užiť.

Náš hotel je miestom, na ktorom nájdete všetko, čo na dovolenke s deťmi potrebujete k tomu, aby ste si v úlohe rodičov oddýchli.

Atmosféra podujatia je vždy jedinečná vďaka ajurvédskym špecialistom, lektorom, účinkujúcim a umelcom.

Čo tak v lete vymeniť rozpálený asfalt za mäkkú trávu, či lesný tieň?

Joga je prirodzenou súčasťou indickej kultúry a nebude chýbať ani na festivale Indické dni.

Pôvodne bol učiteľom slovenského jazyka a výtvarnej výchovy, dnes je autorom viac ako 3000 nádherných osobných mandál.

Predstavujeme vám českého muzikanta, ktorý svojou hrou na hudobný nástroj sitár vnesie do 6. ročníka Indického festivalu na Donovaloch kúsok mystiky a energie univerza.

Rozhovor so šéfkuchárom Richardom Noskovičom

Donovaly ponúkajú množstvo aktivít, ale určite je čo spoznávať aj v blízkom okolí. Pripravili sme si pre vás výber tých najzaujímavejších miest, za ktorými sa oplatí pár minút precestovať.

Turistika, cyklotrasy, paraglajding, najväčšie lanové centrum na Slovensku, bobová dráha a kopa zábavno-edukatívnych aktivít pre rodiny s deťmi, aj partie kamarátov. Vitajte v srdci Slovenska!

Pokúsime sa vám poradiť, ako pripraviť svadbu, ktorú si naozaj každý zapamätá.

Originálny recpet na jelení chrbát, ktorý ulahodí vašim chuťovým bunkám.

Recept na chutnú polievku od nášho šéfkuchára Richarda Noskoviča.

Tip na zimnú stredne náročnú túru, ktorá vám odkryje nádherné výhľady.

Sauna ako ideálny relax po lyžovačke s pozitívnymi výhodami pre naše telo.

Jemne pikantná, krémová a jemne slaná chuť. Uvarte si s nami indické Butter Masala.

Upečte si s nami vynikajúci koláč, ktorého chuť vás príjemne prekvapí.

Podľa ayurvédy sa všetko skladá z piatich elementov, ktorými sú voda, oheň, vzduch, zem a priestor.

Pripravte si osviežujúcu a naviac zdravú dobrotu, perfektnú na teplé letné dni! Ktorá sa teší veľkej oblube aj u nás v Residence Hotel & Club na Donovaloch.

Viaceré detské aktivity spolu tvoria HLAVNÉ MESTO DETÍ. Miesto, ktoré deti nebudú chcieť opustiť ani po hodinách strávených hrou, kde slovo nuda neexistuje a dospelých si v zápale zábavy zabudnú aj všímať.

Ayurvéda, alebo aj „veda života“ je tradičná indická medicína. V Residence ohľadom ayurvédy radí náš špecialista, ktorý ayurvédsku medicínu vyštudoval priamo v Indii.

Kalište - vypálená dedinka v malebnom prostredí hôr Nízkych Tatier, dnes vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku.

Len niekoľko kilometrov pod Donovalmi máte možnosť objavovať tajuplné podzemie jednej z najvýznamnejších jaskýň na Slovensku.

Nenáročný výlet nielen pre rodiny s deťmi, kde máte možnosť navštíviť unikátnu pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry v rázovitej stredoslovenskej obci.

Pohodlná nenáročná túra s dĺžkou 14 km, po dobre schodnom chodníku cez hrebeň Starohorských vrchov s neveľkým prevýšením (500m) a ľahkou orientáciou vďaka početným turisickým značkám.

Príval energie a sviežosti pre vašu tvár ukrytý v blahodárnych účinkoch červeného melónu a limetky.

"Najväčšou inšpiráciou sú práve hostia."
Viac z pozadia príprav eventov v rozhovore
s riaditeľkou hotela Veronikou Šiklovou.

„Každou prechádzkou po prírode
človek získa viac, ako pôvodne chcel.“
John Muir