Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Turistika na vrch Zvolen

Trasa: Donovaly, centrum – Zvolen – Donovaly, centrum

Vzdialenosť: 5,2 km (vzdialenosť dokopy)

Prevýšenie: 453 m

Čas: 2,5 hod (čas dokopy tam aj naspäť)

 

Máte radi jarnú turistiku? Vydajte sa s nami na pohodovú turistiku za krásnymi panoramatickými výhľadmi- časť Nízkych Tatier, hlavný Veľkofatranský hrebeň a za ideálneho počasia zahliadnete dokonca aj Vysoké Tatry. Zvolen s výškou 1403 m n. m., je najvyšším vrcholom Donovál, ktorý sa vypína nad známym lyžiarskym strediskom. Na jeho konci vás čaká drevený kríž s príjemným posedením na oddych. Turistika je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

 

 

Východiskovým bodom dnešnej turistiky je rázcestník v obci Donovaly- nachádza sa neďaleko kostola a informačného centra, nájdeme tu umiestnenú aj informačnú tabuľu s mapou. Z centrálneho parkoviska sa sem dostaneme za necelé 2 minúty, pokiaľ začneme priamo z hotela, potrvá nám to o 3 minúty dlhšie.

 

Počas celej turistiky sa držíme červenej turistickej značky. Cesta z obce pokračuje cez les, v ktorom strávime necelých 10 minút. Dostávame sa nad hranicu lesa, kde sa nám naskytnú prvé výhľady na okolitú prírodu. V týchto miestach nás čaká strmšie stúpanie až na vrchol. Trasu by ste mali absolvovať približne za hodinu a pol. Na vrchole pod dreveným krížom sa môžeme posadiť, občerstviť, kochať sa výhľadmi…

 

Vraciame sa rovnakou trasou, ktorá nám potrvá približne hodinu.