Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Sila ayurvédy

Iste súhlasíte s výrokom, že žijeme v zrýchlenej dobe, kedy častokrát zabúdame načúvať potrebám nášho tela. Mali by sme čas od času spomaliť a nášmu organizmu dopriať patričný relax najmä vďaka ayurvéde.

 

 

V doslovnom preklade znamená „Ayus“ – život (dlhovekosť) a „Veda“ – poznanie. Takže je to veda o živote/dlhovekosti, ktorá predstavuje najstarší celistvý lekársky systém o zásadách zdravého spôsobu života. Vznik tohto učenia spadá do starodávneho obdobia indických posvätných písiem, ktoré vznikli ako výsledok vnútorného poznania osvietených mudrcov.

 

Ajurvéda považuje človeka za neoddeliteľný a vzájomne prepojený komplex tela, vitálnej energie, mysle a duše. Nezameriava sa na symptomatické prejavy chorôb, ale predovšetkým na ich príčiny, ktoré každej chorobe predchádzajú. Symptóm je chápaný len ako upozornenie či varovanie, že v organizme nie je niečo v poriadku a je nutná náprava. Táto veda sa tak v súlade s princípmi zdravého životného štýlu snaží obnoviť v ľudskom tele prirodzený stav harmónie, ktorý sa prejavuje ako duševné a telesné zdravie. Všetko to začína našou nepokojnou mysľou a túžbami, za ktorými sa ženieme.

 

Tento prvotný impulz sa potom začína prejavovať na fyzickej úrovni v dôsledku zvýšeného nahromadenia jedného z už známych princípov váta, pitta alebo kapha v určitom mieste tráviacej sústavy podľa svojho sídla. Následne potom dochádza k poruchám výživy a regenerácie siedmich telesných tkanív a následne k narušeniu niektorých životne dôležitých funkcii.

 

Takéto vychýlenie organizmu zo svojej prirodzenej rovnováhy má potom za následok rozvoj najrôznejších ochorení. Jedná sa najmä o kožné choroby, choroby dýchacieho ústrojenstva, poruchy zažívania, migrény, obezita, problémy spojené s krvným obehom, gynekologické problémy, choroby chrbtice , kĺbov a svalov, nespavosť, únava a stres. Nepodceňujme našu duševnú pohodu, pretože s ňou súvisí aj vitalita nášho organizmu a tá sa odzrkadlí aj na našich výsledkoch. Vyčleniť si čas na regeneráciu nášho vnútorného sveta je viac než potrebné. Ak k tomu prispejeme a ozdravíme telo dobrou stravou a pohybom máme zaručený posun pozitívnym smerom.

 

 

Liečba ayurvédou nespočíva len v dobrej masáži. Je prepojením zdravého stravovania, meditácie, jógy a využívania bylinných produktov. Na rozdiel od klasickej medecíny ayurvéda nelieči dôsledok ochorenia ale jeho počiatočnú príčinu. Pre klasickú medecínu nie je podstatná očista mysle a duše, snaží sa vyliečiť len naše telo. Naopak ayurvéda berie telo a myseľ ako jedno.

 

Preto sa príďte uvoľniť, načerpať nové sily a spoznať čaro ayurvédskych sáun a perfektných masáži, ktoré vám Residence Hotel & Club ponúka! Náš tím na čele s medicínskym špecialistom z Indie sa postará o vaše blaho a celkovú regeneráciu tela a mysle. Ponúkame vám typické masáže ( ABHYANGAM, MARMA, SHIROABHYANGAM, masáž s KIZHI), o ktorých sa dozviete viac v našich predchádzajúcich článkoch, ale aj obľúbené sauny (AYURVÉDSKY a INDICKÝ SWEDANAM).

 

Prečítajte si viac o ayurvédskych masážach nižšie!

 

 

Ayurvédske masáže

Vo wellness centre nášho hotela vám váš odborník pripraví ayurvédsku masáž presne podľa vašich predstáv.

 

Masáž Abhyangam

Je uvoľňujúca celotelová masáž s horúcimi olejmi, ktorá uvoľňuje svaly a nahromadený stres. Svaly neuvoľňuje tlakom ale vmasírovaním špeciálnej olejovej zmesi, ktorá sa skladá z klasického masážneho oleja a jej druhú zložku tvorí bylinná zmes.  Jej účinky sú preto závislé od kombinácie olejovej zmesi podľa vašej potreby. Ak máte problémy so spánkom, môžete si byť istý, že po masáži abhyangam sa vyspíte do ružova.

 

Masáž Marma

Masáž marma je masáž, pri ktorej sa tlakom pôsobí na špeciálne body v ľudskom tele. Marmy sú podľa ayurvédy citlivé miesta, kde sa stretávajú svaly, vázy, kosti, cievy a kĺby. Za pomoci krúživých pohybov a stimulácie marma bodov, sa telo uvoľňuje a lieči od psychických ťažkostí a negatívnych emócií.

 

Masáž Shiroabhyangam

Je olejová masáž hlavy, krku a ramien. V našom tele sa nachádza 12 životných centier, z toho polovica je práve v týchto partiách. Masáž Shiroabhyangam zvyšuje prietok krvi, zabezpečuje lepšiu koncentráciu a bdelosť a okysličuje mozog.

 

Masáž s kizhi

Pri tejto masáži sa používajú špeciálne vrecúška naplnené bylinami a masážne oleje. Vrecúška sa prikladajú na časti tela, ktoré uvoľňujú a vyživujú. Masáž je dobrá najmä po fyzickej námahe, zotavovaní sa z úrazov a svalových kŕčoch.

 

Pre viac info a rezervácie kliknite: https://www.residencehotel.eu/wellness#ayurveda