Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Jeseň na Donovaloch aj pre najmenších

Jeseň je pre mnohých najkrajšie obdobie v roku. Obzvlášť, keď si ju užijú uprostred prírody. Jedno z obľúbených miest je aj malebná stredoslovenská obec Donovaly, ktorá ponúka mnoho turistických trás či cyklotrás. Objaviť môžete jednotlivé donovalské osady či turistické trasy po hrebeni Nízkych Tatier i Veľkej Fatry. Najlepšou možnosťou, ako zakončiť aktívny deň, je vrátiť sa po ňom na miesto, kde sa budete cítiť príjemne a kde o vás bude nadštandardne postarané.

 

 

Priamo v srdci Donovál nájdete Residence Hotel & Club****, ktorý bude potešením pre všetky vaše zmysly. Pri návšteve nášho hotela si vychutnáte zo svojej komfortnej izby krásne výhľady, čistý vzduch a pokoj, ktorý okolitá príroda vyžaruje. Poteší vás naša gastronómia, vďaka ktorej spoznáte chute celého sveta. No a dopriať môžete aj svojmu telu v ayurvédskom wellness centre, kde vám ponúkeme masáže, rituály krásy Sothys Paris alebo relax v saunách.

 

Atrakcie pre deti či dospelých, dobrodruhov či pasívnych športovcov, skupiny priateľov či rodiny s deťmi. Z rozmanitej ponuky, ktorú sme pre vás pripravili si určite vyberiete.

 

Turistika

 

Priamo cez Donovaly prechádza červená, zelená a žltá turistická značka, ktorými sa môžete dostať napríklad na vrch Zvolen, Kozí chrbát, Kalište, do Korytnice alebo náučným chodníkom do strediska Šachtičky. Spravte si dostatok času na spoznanie prírodných krás dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra. Trasy sú vhodné i pre výlety s deťmi a v skupinách. Obujte turistické topánky, zbaľte desiatu a vyberte sa lesnými cestami za jesenným dobrodružstvom.

 

 

Lanovkou na Novú hoľu

 

Lanovka TELEMIX vás vyvezie až na vrchol Novej hole, odkiaľ sa môžete kochať nádhernými výhľadmi na panorámu Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Pri ideálnom jasnom počasí zahliadnete aj Vysoké Tatry s ich dominantou – vrcholom Kriváň.

 

Počas celého septembra a októbra sa lanovkou vyveziete len počas víkendov a sviatkov. Cenník a prevádzkovú dobu si môžete overiť na webe PARK SNOW.

 

FUN Aréna Donovaly

 

500 m dlhé dobrodružstvo na lane, to neznie zle. Presne 500 m lanových trás približne 2 m nad zemou vás čaká v lanovom parku na Donovaloch, kde si môžete preveriť svoje zdatnosti a vytrvalosť pri prekonávaní ľahších či náročnejších prekážok. Špeciálne pre deti je k dispozícii bezplatne detské lanové centrum a horolezecká stena. Tu si príde na svoje každý, kto rád prekonáva svoje limity.

 

Skvelá zábava pre malých aj veľkých návštevníkov Donovál sa volá „bobová dráha“. Obľúbená aktrakcia pri ktorej miestami tuhne krv v žilách. Prináša až 7 adrenalínových skokov a 11 ostrých zákrut – rýchlosť jazdy si môžete sami bezpečne regulovať.

 

Bobová dráha

 

Jazdu si môžete zopakovať viackrát a bežnú dĺžku trasy 900 m navýšiť podľa seba. Toboganom sa môžete pustiť rýchlosťou až 45 km/h a dajte pozor, v poslednej zákrute vás odfotí automat a je len nás, či si fotku zakúpite.

 

Myšiačikov detský park tvorí 9 atrakcií, ktoré na seba nadväzujú a spolu tvoria jeden celok. Nachádzajú sa tu atrakcie ako kamenné vodné ihrisko, rybník, kĺzačka „Archimedes“ a „Závlaha“, ktoré vás presvedčia o fungovaní niektorých fyzikálnych zákonov.

 

Otváracie hodiny nájdete na webe Fun Arény.

 

Paraglajding

 

Pocit slobody ako by ste mali krídla prináša paraglajding, ktorý je jednou z najvyhľadávanejších atrakcií na Donovaloch. Let v trvaní 10-15 min. Vo výške až 200-500 m nad zemou, to už je niečo! Pod dohľadom skúseného inštruktora si môžete vychutnať výhľad na jesennú prírodu Donovál z vtáčej perspektívy. Na tento zážitok jednoznačne len tak nezabudnete a fotografiou z letu sa budete môcť pochváliť svojim známym, rodine či priateľom.

 

Bežecké trasy a cyklotrasy

 

Na Donovaloch si môže zabehať každý, či ste v tomto športe začiatočník alebo skúsený trénovaný bežec. Trasu si môže každý prispôsobiť podľa svojich schopností. Možností je veľa – prebehnite sa cez okolité lesy a lúky alebo preverte svoju vytrvalosť pri náročných stúpaniach na okolité vrcholy hôr.

 

Pôžitok z jazdy v krásnej prírode vám ponúkajú cyklotrasy naprieč Donovalmi. Za posledné roky sa na Donovaloch obnovilo mnoho existujúcich cyklotrás a vytvorilo sa aj mnoho nových. Nachádza sa tu celkom 375 km značených trás, ktoré tvoria dokopy 42 cyklotrás. Počas jazdy sa môžete kochať výhľadmi do doliny alebo spoznávať známe historické a kultúrne pamiatky.

 

 

Väčšina cyklotrás začína od hlavného parkoviska a je len na vás, ktorú trasu zvolíte. Na výber máte z kratších aj dlhších okruhov s rôznou náročnosťou. Na svoje si prídu cyklisti všetkých vekových aj výkonnostných kategórií. Počas cesty nezabudnite sledovať osadené smerovky a orientačné tabuľky.

 

Cyklotrasy si môžete pozrieť na webe https://www.parksnow.sk/leto/cykloturistika-trasy.php.

 

Výlety v okolí

 

Skvelou voľbou na výlet je napríklad Harmanecká jaskyňa, ktorá zaujme tak deti, ako aj ich rodičov. Spravte si výlet do Kališťa, niekdajšej horskej obce, ktorá bola koncom druhej svetovej vojny vypálená. Za návštevu stojí aj jedinečná obec Staré hory s dlhou baníckou tradíciou, či obec Špania dolina, kde sa možno kochať Múzeom čipkovania, Banským orlojom a početnými zastávkami banského náučného chodníka. Stačí zájsť pár minút autom a môžete navštíviť Vlkolínec, pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry.

 

Harmanecká jaskyňa

 

Donovalkovo

 

Navštívte Donovalkovo – detské mestečko s domčekmi, dopravným ihriskom či minifarmou, v ktorom sa deti môžu bezpečne hrať a plniť si svoje detské sny. Nachádza sa tu naozaj všetko – kino, nemocnica, perníková chalúpka, hasičská zbrojnica, pumpa či galéria detských umeleckých diel. Ponúka zábavu pre deti na čerstvom vzduchu zatiaľ čo vy môžete v kľude oddychovať.

 

Od 2. septembra je mestečko otvorené počas víkendov, sviatkov a prázdnin od 10:00 do 17:00. Cenník a ďalšie informácie nájdete na webe Donovalkova.

 

Habakuky

 

Rozprávkovú dedinku Habakuky tvoria domčeky z rozprávky Pavla E. Dobšinského a tak vaše deti môžu zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok. O nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu sa postarajú hrdinovia ľudových príbehov ako sú Popolvár, Laktibrada a iní.

 

Pre všetkých je rozprávková dedinka od septembra otvorená v soboty a nedele od 10:00 do 16:00. Všetky informácie nájdete na webovej stránke dedinky Habakuky.

 

Navyše pre všetky deti, nie len našich klientov, je otvorený detský kútik s maskotom MOMOm, kde sú pripravené pestré animácie a zaujímavý program. Aby si dospelí mohli na chvíľu oddýchnuť, o deti sa postarajú skúsení animátori. Počas jesene sme pre vás pripravili i bohatú ponuku hotelových eventov, aby bol váš pobyt v Residence Hotel & Club**** nezabudnuteľným zážitkom po každej stránke.

 

Tešíme sa na vás!