Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Letné atrakcie na Donovaloch

Leto. Najobľúbenejšie ročné obdobie nás všetkých, ku ktorému neodmysliteľne patrí skvelá zábava, smiech a dobrodružstvá s priateľmi či rodinou. Leto a slnečné lúče by sme si mali užívať plnými dúškami ešte predtým než si príroda oblečie róbu jesene a vydá sa na zimný odpočinok. Prázdniny ešte neskončili a na skvelé zážitky je v auguste dostatok času. Vyberte si jednu z atrakcií na Donovaloch aby ste na leto 2020 mohli spomínať až do toho nasledujúceho.

 

 

 

Ferraty v okolí Donovál

 

Hneď dve skalné cesty, via ferrata, sa nachádzajú v blízkosti hotela Residence. Sú skvelou voľbou pre milovníkov adrenalínu, športu ale i pre rodiny s deťmi.

 

Via ferrata Dve veže v Liptovských Revúcach  je zaujímavá už na prvý pohľad svojím neobyčajným tvarom pripomínajúcim dve veže. Pozostáva z 3 skalných veží prepojených lanovými mostami. Návštevníkom ponúka až 9 trás ferratového charakteru v rôznych stupňoch obtiažnosti. Trasy sú označené a rozdelené podľa stupňov obtiažnosti na B, C a C/D. Zaujímavou súčasťou je i náučný chodník s informačnými tabuľami doplnenými o zaujímavé informácie o ferrate či flóre a faune. Náučný chodník je vhodnou voľbou i pre výstup s deťmi, nakoľko je menej náročný a svojím návštevníkom prináša i edukačný rozmer.

 

Via Ferraty na Skalke pri Kremnici  ponúkajú 3 trasy výstupu v rôznych stupňoch obtiažnosti  rozdelených na ľahšie a náročnejšie výstupy podľa označení B, C, E a dokonca F. Trasa F s názvom „F-úha“ je známa ako najťažšie doteraz vybudovaná via ferrata na Slovensku, a zdolať si ju trúfne len málokto. Súčasťou ferraty je i pavúčia sieť s výškou takmer 80 m. Pre výstup pre rodiny s deťmi je najvhodnejšia ferrata „Jánošíkové diery“, ktorá je prispôsobená na mieru detským dobrodruhom.

 

 

Lanovka na Novú hoľu

 

Medzi netradičné zážitky určite patrí lanovka na Novú hoľu, ktorá premáva od 13. júna počas celého leta. Vyvezie vás až na vrch kopca odkiaľ môžete sledovať panoramatický výhľad Nízke Tatra a Veľkú Fatru, či pri ideálnom počasí zahliadnuť dominantu Západných Tatier – vrch Kriváň.

 

Deti sa dozaista najviac vyšantia v detských parkoch, ktoré sú zhotovené presne podľa ich tajných predstáv detí a výmyslov z rozprávok.

 

Donovalkovo, všade známe ako – hlavné mesto detí, by malo spoznať každé dieťa a vyskúšať si ako funguje zmenšená verzia miest dospelákov. Nájdete tu dopravné ihrisku, minifarmu, kino, nemocnici, perníkovú chalúpku, hasiacu zbrojnicu, pumpu a mnoho ďalších atrakcií od výmyslu sveta. Pre malých umelcov sú pripravené kreatívne dielne či galéria umeleckých diel. Počas leta mestečko pripravilo bohatú ponuku eventov a detských akcií, na ktorých sa zabaví celá rodina.

 

Foto: Donovalkovo

 

Nádherná rozpravková dedinka Habakuky  zas prináša atmosféru slovenských ľudových rozprávok do čarovného prostredia prírody Donovál. Tu sa môžete presunúť v čase a stretnúť hrdinov ľudových príbehov ako sú Popolvár, Laktibrada a iní. Dedinka je krásnym prepojením slovenskej tradície a fantázie, kde môžu snívať i dospelí.

 

Pre nadšencov logického myslenia či fyzikálnych javov je neodmysliteľnou voľbou Myšiačikov vodný svet. Myšiačikov detský park tvorí 9 atrakcií, ktoré na seba nadväzujú a spolu tvoria jeden celok. Nachádzajú sa tu atrakcie ako kamenné vodné ihrisko, rybník, kĺzačka „Archimedes“ a „Závlaha“, ktoré vás presvedčia o fungovaní niektorých fyzikálnych zákonov.

 

myšiačikov vodný park

 

Už len pobaľte ruksaky a príďte si k nám vychutnať posledné prázdninové dni na hory kde vás čakajú skvelé atrakcie v prostredí Donovál ale i bohatý program v hotely Residence Hotel & Club **** a pre všetky deti pripravený detský kútik či bohatý program s animátormi. Tešíme sa na vás, veď leto ešte neskončilo!