Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Jelení chrbát

Pripravili sme pre vás originálny recept na jelení chrbát, ktorý ulahodí chuťovým bunkám každého. Dokonalá kombinácia chutí, kvalitné mäso a sezónne suroviny, to všetko môžete mať aj vo svojej kuchyni. Jelení chrbát dnes budeme podávať s cibuľovým čatní, batatovou espumou, slivkovým kečupom a vyprážanou polentou.

 

Budeme potrebovať:

 

Mäso:

700 g jelenieho chrbátu

Soľ

Olivový olej

Maslo

1 strúčik cesnaku

Tymian

 

 

Cibuľové čatní:

250 g bielej cibule

70 g hnedého cukru

1 dl polosladkého bieleho vína

50 g masla

 

 

Batatová espuma:

200 g bataty

5 dl broskyňového likéru

Soľ

50 g masla

1 dl smotany 33%

 

 

Slivkový kečup:

150 g sliviek –  najlepšie čerstvé/náhrada sterilizované/

50 g hnedého cukru

Soľ

Worchester

Korenie

 

 

Vyprážaná polenta:

100 g polenty

25 g parmezánu

Soľ

1 ks vajca

Cornflakes

 

 

Postup:

Jelení chrbát si očistíme od blán, vysušíme na papierovej utierke, panvicu si zohrejeme na cca 180 stupňov Celzia a mäso opekáme z každej strany cca 3 minúty. Opekáme do zlatohneda, pred koncom opekania pridáme strúčik cesnaku, maslo a tymian a jemne mäso glazujeme. Prikryjeme alobalom a necháme cca 5 minút odpočívať.

 

 

Cibuľu si očistíme, nakrájame na kúsky, vložíme do kastróla, pridáme 3 dcl vody, pridáme cukor, víno, soľ, maslo a varíme do mäkka tak, aby sa nám časť tekutiny vyparila. Potom túto zmes vymixujeme a dochutíme soľou alebo cukrom.

Bataty si upečieme v soli. Pečieme na 180 stupňoch Celzia približne 50 minút, potom očistíme, nakrájame nadrobno a dáme do kastróla. Pridáme smotanu, maslo, broskyňový likér a privedieme do varu za občasného miešania. Zmes vymixujeme a  prepasírujeme cez sitko a nalejeme do fľaše na šľahačku. Vo fľaši riadne pretrepeme.

 

 

Slivky si odkôstkujeme posypeme cukrom a dáme piecť do rúry, pečieme pri teplote 170 stupňov Celzia, pokiaľ sa nám nespraví karamel z cukru. Upečené slivky s worchsterom, soľou a korením rozmixujeme a prepasírujeme.

 

 

Vodu si dáme do hrnca, privedieme do varu, osolíme a za stáleho miešania pridáme polentu, varíme a stále miešame, aby nám polenta nezhorela. Keď nám zmes zhustne, odstavíme, pridáme parmezán, zamiešame, dochutíme soľou a bylinkami. Zmes vylejeme na alobal a vytvarujeme valec a necháme ho v alobale vychladnúť a vytuhnúť. Vytuhnutú polentu odbalíme z alobalu, nakrájame a obalíme vo vajíčku a cornflekesoch a vyprážame. Dobrú chuť.