Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Ako si užiť víkend na Donovaloch (aj v tejto dobe)?

Odkladáte naplánovanú zimnú dovolenku kvôli aktuálnej situácii? Neplánujete program na víkend, pretože „je aj tak všetko zatvorené“? Užiť si víkend na Donovaloch sa dá aj v tejto dobe. Prinášame Vám tipy, ako zabaviť seba aj Vašu rodinu, oddýchnuť si a načerpať energiu.

 

Toto obdobie má aj svoje plusy! Užite si jedinečné raňajky do postele, svahy a turistické chodníky, ktoré nie sú preplnené. Po aktívnom dni si doprajte celotelovú masáž a romantickú večeru v súkromí na Vašom apartmáne.

 

 

1. Pre lyžiarov, snowboardistov, skialpinistov

Lyžiarske stredisko ParkSnow otvorilo svoje brány. K dispozícii sú zjazdovky na Záhradišti pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km vrátane večerného lyžovania. Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište. 

 

Aktuálnu situáciu a viac informácii nájdete na stránke: https://www.parksnow.sk/zima/info-aktuality.php

 

 

2. Pre turistov

Užiť si Donovalskú prírodu môžete, aj keď nelyžujete. Pribaľte si do kufra športové oblečenie a trekovú obuv. Donovaly Vám ponúkajú na výber z viacerých turistických chodníkov. Lákavé sú vrchy Zvolen a Nová Hoľa.

 

Túra je stredne náročná, viac informácii nájdete: https://www.residencehotel.eu/blog/z-donoval-na-novu-holu-zvolen

 

Len pár minút autom a ste vo Veľkej Fatre.

Posuňte turistiku na vyšší level. Za pár minút autom od hotela sa dostanete do malej dedinky Turecká, ktorá je východzím bodom pre ďalšie zaujímavé túry. Zdolať môžete napríklad najvyšší vrchol Veľkej Fatry- Ostredok. Ďalšie zaujímavé túry sú napríklad na Majerovu skalu, Krížnu alebo Kráľovu studňu. Z tejto hrebeňovky sa Vám naskytnú krásne pohľady na panorámu Veľkej Fatry.

 

 

3. Pre deti

V nádhernom prostredí Donovál sa ukrýva čarovné mestečko pre všetky deti! Nie je to však hocijaké mestečko, ale hneď hlavné mesto detí – Donovalkovo.

 

Mestečko je navrhnuté ako interaktívny park, v ktorom si príde na svoje každé dieťa. Postavených je tu až 23 domčekov, v ktorých sa môžu zahrať na dospelých, či už snívajú o tom, že sa stanú lekárom, hasičom, policajtom alebo bankárom. V mestečku nechýba kino, nemocnica, či rozprávkový domček pripomínajúci medovníkovu chalúpku. Malé princezné môžu navštíviť Snehulienku, alebo Popolušku a priamo u nej doma si pripraviť chutný koláčik, či vypiť lahodnú šálku čaju.

 

Súčasťou areálu Donovalkova je aj minifarma, kde deti môžu spoznať a nakŕmiť zvieratká, ktoré tu žijú – kozičky, alpaky, somáriky, zajačiky a poníky. Deti sa dozvedia ako sa o zvieratká starať, čím ich kŕmiť a mnoho iných zaujímavostí.

 

Otváracie hodiny si vopred preverte na stránke: http://donovalkovo.sk/kalendar-aktivit/otvaracie-hodiny

 

 

4. Pre milovníkov čarovných miest

V okolí nájdete aj veľa miest pre ľudí, ktorí majú športu „dosť“. Spoznávať môžu krásne tradičné dedinky- Špania dolina, Kalište, Staré Hory, Vlkolínec…

 

Začnite napríklad v Španej Doline, ktorá je klenotom stredného Slovenska. Malá rozprávková obec a vyhľadávanou atrakciou- unikátny Banícky orloj na obecnom námestí. Orloj sa každú celú hodinu doširoka otvára, aby ukázal úmornú prácu haviarov v hlbinách špaňodolinskej medenej bane. Neodmysliteľnou súčasťou je vyhliadka z haldy šachty Maximilián, kde sa nám otvorí nádherný výhľad na obec Španiu Dolinu a ikonický kostol.

 

Vlkolínec je miestom, ktoré nemôžete pri návšteve regiónu obísť. Opačná strana Revúckej doliny, prakticky pred začiatkom Ružomberka, ponúka unikátny návrat do minulých čias. Pod majestátne týčiacim sa vrchom Veľkej Fatry – Sidorovo, sa v nadmorskej výške 718 metrov rozlieha podhorská osada zložená z typických zrubových objektov. Miesto, na ktorom zastal čas, je živým skanzenom slovenskej ľudovej histórie, ktoré je od roku 1993 zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

5. Pre otužilcov

Stále populárnejšie otužovanie je v aktuálnej pandemickej situácii výborným spôsobom ako posilniť svoj imunitný systém. Pravidelným a správnym otužovaním spravíte pre svoje telo množstvo pozitívneho. Je prevenciou proti chrípke, nachladnutiu, lieči vysoký krvný tlak, zlepšuje krvný obeh…

 

Naberte odvahu  a spravte pre seba niečo dobré. Vybrať si môžete napríklad z vodných plôch Salašky, Harmanec…

 

Na našom blogu nájdete aj ďalšie tipy, ako môžete spoznávať Donovaly.