Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Donovaly

Malebná dedinka leží uprostred hôr v nadmorskej výške 960 m n. m, kde sa Starohorské vrchy stretávajú s masívmi Veľkej Fatry. Donovaly sú známe po celom stredisku najmä vďaka letnej turistike a zimným športom.

 

Donovaly sú známe svojou prírodou, blízkosťou turistických trás a množstvom kopcov a hôr. Najvyšší vrchol vypínajúci sa nad Donovalmi je Zvolen (1402 m n. m) a hneď vedľa neho o niečo nižšia, ale o to známejšia Nová Hoľa (1370 m n. m), kam vedie aj kabínková lanovka a z vrcholu sa naskytuje panoramatický výhľad na okolité hory, Veľkú Fatru, Nízke a Vysoké Tatry.

Aktivity

Využite letné aktivity na Donovaloch, ktoré sú na dosah nášho hotela

– Zapožičanie športových potrieb a bicyklov na recepcii alebo v požičovni Dami Šport
– Dve multifunkčné ihriská
– Až 4 bowlingové dráhy a laserová strelnica hneď vedľa hotela
– Bazén 150 m od hotela s 30% zľavou pre hostí
– Pivovar s možnosťou degustácie a prehliadky 50 m od hotela

 

 

Aktivity, ktoré sú v blízkom okolí Donovalov

 

Za zábavou

– Športová hala s plaveckým a vyhrievaným bazénom Gothal (15 km)
– Termálne aquaparky Bešenová a Tatralandia s tunelom na lietanie (35-45 km)
– Hurricane factory s Tarzániou (do 40 km)
– Golfové ihrisko Sliač TRI DUBY (35 km) a GOLF RESORT TÁLE (65 km)

 

Za prírodnými úkazmi a kultúrou

– Harmanecká jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa a jaskyňa Slobody (do 40 km)

 

Za kultúrou a národným dedičstvom

– Osada Vlkolínec zapísaná do zoznamu UNESCO plná ľudovej architektúry (20 km)
– Banícka obec Špania dolina s bohatou a zaujímavou históriou (do 25 km)
– Oravský hrad (do 55 km)
– Historické mestá Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Liptovský Mikuláš,…

 

To všetko a omnoho viac môžete zažiť počas vášho pobytu práve u nás. (viac…)

Turistika a cykloturistika

Turistika na Donovaloch poskytuje mnoho možností a pekných miest. Donovaly sú ideálnym miestom na ľahké prechádzky, ale aj náročnejšiu turistiku. Svojou polohou ponúkajú veľa možností pre kratšie alebo dlhšie túry. Priamo cez Donovaly prechádza červená a žltá turistická trasa, po ktorých sa dostanete:
červená značka – na vrch Zvolen vo Veľkej Fatre, na Kozí chrbát v Starohorských vrchoch a na hlavný hrebeň Nízkych Tatier
žltá značka – do Korytnice alebo z rázcestia Pri javore do obce Kalište a obce Baláže
zelená značka – do strediska Šachtičky

 

Donovaly sú taktiež malým cyklistickým rajom s množstvom cyklotrás po asfalte, spevnenom povrchu alebo priamo v teréne.

 

Pri výbere túr, výletov, či cyklotrás vám v hoteli radi pomôžeme. (viac…)

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly je miestom plným zážitkov, ktoré môžete zažiť aj v letnom adrenalínovom centre zábavy Fun Aréne Donovaly. Tá sa nachádza pri údolnej stanici modernej kombinovanej lanovky na Novú Hoľu, kam sa môžete vyviezť na sedačke alebo v kabínke.

 

Krásne výhľady z Novej Hole vymeníte za adrenalín a smiech v najväčšej atrakcii Fun Arény – tobogánovej bobovej dráhe. Zručnosť si vyskúšate v jednom z najväčších lanových centier na Slovensku alebo na 14 m vysokej lezeckej stene.

 

Novinkou leta 2017 je vo Fun Aréne „Myšiačikov detský park“, kde sa vaše ratolesti hravou formou naučia veľa o vode, otestujú si základné princípy fyziky a spolu s nimi sa presvedčíte, že voda v lete nemusí byť iba na kúpanie.

 

Všetky informácie o letných atrakciách v stredisku PARK SNOW nájdete na www.parksnow.sk. (viac…)

Donovalkovo

Donovalkovo je unikátne detské mestečko, ktoré je originálnou zmenšeninou veľkého mesta. Detičky od 2 do 12 rokov môžu vyskúšať, aké je to byť dospelákmi a na chvíľu sa stanú poštármi, hasičmi, doktorkami alebo kaderníčkami.

 

V mestečku sa nachádza aj dopravné ihrisko so semaformi, ktoré naučí malých šoférov a šoférky pravidlám cestnej premávky. Pre pretekárov je zase pripravený pretekársky okruh.

 

Donovalkovo je otvorené denne (vrátane víkendov a sviatkov) od 10.00 hod do 18.00 hod. Viac informácií nájdete na webe www.donovalkovo.sk. (viac…)

Habakuky

Vstúpte do sveta Dobšinského rozprávok v rozprávkovej dedinke HABAKUKY. Zažite atmosféru slovenských ľudových rozprávok  v zaujímavom prostredí netradičných domčekov v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry. Habakuky sú miesto, kde sa deti, ale aj dospelí ponoria do atmosféry slovenských rozprávok.

 

Počas celého dňa prebieha v Habakukoch interaktívne divadelné predstavenia, ukážky ľudových remesiel a ďalšie sprievodné aktivity. Rozprávkový svet má svoju vlastnú menu Habakuk a od nášho hotela sú Habakuky vzdialené len 500 m.

 

Viac informácií nájdete na stránke www.habakuky.eu. (viac…)