Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Zimná dovolenka plná aktivít

Dovolenky v zime už dávno nie sú len o lyžovačkách a existuje mnoho zimných aktivít, ktorými si možno okoreniť dni voľna v zime. Presne toto ponúkajú Donovaly, možnosť, ako si vychutnať zimné mesiace v nádhernom prostredí v srdci Slovenska. Miesto, ktoré kombináciou svojej polohy, atrakciami a službami premenia váš zimný čas na jedno veľké nezabudnuteľné dobrodružstvo.

 

 

Klzisko

 

Korčuľovanie neodmysliteľne patrí k zimným športom a stalo sa aj obľúbenou aktivitou na Donovaloch. Klzisko nájdete priamo pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa. K dispozícii je pre rekreačných korčuliarov a vo vyhradený čas aj pre priaznivcov ľadového hokeja. Otvorené je nielen počas dňa, ale tiež vo večerných hodinách, kedy ľadová plocha pôsobí pod holým nebom a pri umelom osvetlení priam čarovne. Ideálnym spôsobom tak môžete stráviť spoločné chvíle s rodinou a deťmi alebo zažiť romantické ľadové rande vo dvojici.

 

Viac informácií o ľadovej ploche nájdete tu.

 

 

Lyžovanie

 

Najobľúbenejšia zimná aktivita na Donovaloch, ktorá nesmie chýbať v našom zozname. Niet sa čomu čudovať, keď máte možnosť vyskúšať 19 zjazdových tratí, ku ktorým vás prepraví „donovalská dominanta“ kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište a ďalších 14 vlekov. Ide o moderné prepravné zariadenia, ktoré zaručujú rýchlosť a pohodlie samotnej prepravy. Ak si jazdu chcete ozvláštniť príďte na večerné lyžovanie, ktoré vám ponúkne nové zážitky a dokopy viac ako 2 kilometre bezpečne osvetlených zjazdoviek.

 

 

Fun park- najväčsí detský fun park v Strednej Európe

 

Park plný zábavy, hier a súťaží sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvoma lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. Nachádza sa tu 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne s veľkým množstvom zábavy. Taktiež nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Samostatnú časť súčasného FunParku, tvorí Mini Snowboard Park, ktorý je úplnou novinkou pre tých, ktorí chcú naučiť svoje dieťa snowboardovať už v jeho útlom veku. Toto špeciálne prostredie pre deti je maximálne bezpečné a navrhnuté tak, aby sa každé dieťa zabavilo. Pre viac informácií kliknite na: https://www.parksnow.sk/zima/funpark.php

 

 

Bežkovanie

 

Ak vás už unavilo bežné lyžovanie a chcete si dopriať zimnú aktivitu iným spôsobom, tak v tom prípade odporúčame bežky. Donovaly sú obľúbeným východiskovým bodom bežkárov. Ak si radšej, ako na zjazdovkách užívate prírodu v pokoji na bežkách, na tomto mieste nájdete hneď niekoľko zaujímavých tratí. Priamo v obci začínajú viaceré upravené bežkárske trate vhodné pre prvé pokusy menej zdatných, ale aj okruhy ideálne pre skúsených bežkárov. Bežecké trasy poskytujú neopakovateľné výhľady na okolité prostredie Donovál, Nízkych Tatier a Veľkej Fatry.

 

 

Máme pre vás tipy na 5 bežkárskych tratí, vďaka ktorým spoznáte Donovaly ešte lepšie. Nájdete tu. 

 

Ak sa rozhodnete pre jeden z naším tipov, odporúčame si však dopredu overiť aktuálne poveternostné podmienky a prístup jednotlivých trás na https://www.parksnow.sk/zima/

 

Navštívte Donovaly a užite si zimu plnými dúškami! #tusomrad