Najvýhodnejšia
rezervácia
 

ZABAVTE SVOJE RATOLESTI S BLÍŽIACOU SA VEĽKOU NOCOU

Aj keď Veľká noc pre aktuálnu situáciu zostala niekde v úzadí, neukráťte sa o krásne tradície. Prichádza s ňou aj množstvo aktivít, ako zabaviť svoje ratolesti. My Vám prinášame dva spôsoby- pre chlapcov a pre dievčatá.

 

 

PRE CHLAPCOV- upleťte si veľkonočný korbáč

 

Tradičná šibačka neodmysliteľne patrí ku veľkonočným sviatkom na Slovensku. Zabavte svoju mužskú časť rodiny pletením korbáča.

 

Najvhodnejšie prúty na pletenie korbáča sú z vŕby bielej (rastie pri vodných plochách). Pokiaľ takú možnosť nemáte, zoženiete ich aj na najbližšom trhovisku.

 

Prúty si noc vopred necháme namočené vo vode, aby boli ohybnejšie a nelámali sa.

 

Budeme potrebovať 8 hrubších prútov (približne rovnako dlhých) a dva tenšie na ich zviazanie. Prúty by mali byť aspoň 1 meter dlhé, pretože sa vo výsledku pletením „skrátia“ približne o 30 cm.

 

 

Prúty si poukladáme vedľa seba a na hrubšom konci zrežeme na jednu úroveň. Tenší prút omotávame pevno okolo nich, približne 10 cm od spodného okraja. Tenší prút ukončíme vsunutím zvyšku medzi jednotlivé prúty.

 

Uchytíme medzi kolená a začíname pliesť- poznáme mnoho spôsobov pletenia, my odporúčame jednoduchý, vrkočovitý korbáč. Nezabúdame pri pletení stále prúty doťahovať, aby bol korbáč pevný. Ukončujeme rovnakým spôsobom- jedným tenkým prútom obmotáme a stiahneme aj farebnou mašľou. Koniec zostrihneme na rovnakú dĺžku.

 

 

PRE DIEVČATÁ- maľované dúhové vajíčka

 

Budeme potrebovať:

– vajíčka

– gélové farby

– ocot

– pena na holenie

– drevená palička

– bavlnená handrička

– nádoba na farbenie

– jednorazové rukavice

 

 

Postup:

 

Vajíčka môžeme uvariť natvrdo alebo ich vyfúkneme, ak sa z nich chceme tešiť dlhšie. Aby nám na ne farba dobre chytila, pokvapkáme ich octom a dokonale ich očistíme.

 

Do pripravenej nádoby nastriekame penu na holenie. Na takto vytvorený „sneh“ nepravidelne nakvapkáme gélové farby. Pomocou drevenej paličky krúživým pohybom farbu zmiešame- vytvoríme vzor.

 

Do pripravenej farby vkladáme vajíčka tak, aby bola namočená polovica vajíčka. Necháme ponorené pôsobiť 5 minút. Potom vajíčko otočíme a postup zopakujeme.

 

Nakoniec vajíčka utrieme od zvyšnej peny a necháme schnúť.