Najvýhodnejšia
rezervácia
 

UNIKÁTNE HLAVNÉ MESTO DETÍ NA DONOVALOCH

HABAKUKY – DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ SVET  

 

Slovenské rozprávky sú obľúbené ako u detí, tak aj u ich rodičov. Netradičná rozprávková dedina vás prenesie práve do sveta slovenských ľudových rozprávok. Tento malý komplex sa nachádza pod Novou Hoľou pri apartmánovom dome Šafran. Je neprehliadnuteľná už z diaľky – nájdete v nej domčeky s fantastickou architektúrou, ktoré vyzerajú ako vyňaté z detskej fantázie. Dominantou je najmä Škrupinkový zámok s jazierkom a amfiteáter. Nájdete tu aj obchod s originálnym názvom KÚRNIK ŠHOPA SENTER, kde si môžete kúpiť občerstvenie a suveníry za špeciálnu habakukovskú menu – zlaté a strieborné mince. Najesť sa taktiež môžete v Hodovni.

Dedinka ožíva na začiatku leta vďaka mnohým divadelným predstaveniam, do ktorých sa môžu zapájať aj návštevníci. Môžete tu stretnúť Laktibradu, Popolvára, Zlatú Priadku a ďalšie postavičky z najznámejších slovenských rozprávok. Život v dedinke je spestrený mnohými špeciálnymi udalosťami, ako je napríklad súťaž vo varení a jedení halušiek, strašidelný víkend a podobne. Okrem rozprávkových bytostí Habakuky ponúkajú preliezačky, hojdačky, zvieraciu farmu a tvorivé dielne.

 

habakuky

 

DONOVALKOVO

 

Priamo v lone očarujúcej prírody na Donovaloch sa nachádza interaktívny park Donovalkovo. Park tvorí 21 domčekov, ktoré sú zmenšené tak, aby vyhovovali najmenším návštevníkom. V mestečku má každý svoju úlohu – v požiarnej zbrojnici sa ktokoľvek dosť odvážny môže stať hasičom, v nemocnici si deti vyskúšajú prácu doktora či doktorky, v banke sa môžu zahrať na bankárov, v autoservise na opravárov a podobne. Kostýmy, ktoré si môžete priamo v Donovalkove požičať, zážitok z hry dotiahnu do dokonalosti. Pre mladých kreatívcov je prichystaný ateliér, kde si môžu strihať, lepiť, maľovať a svoje umelecké diela vystaviť v galérii, alebo si ich odniesť domov. Okolo mestečka vedie železničná trať, po ktorej malých pasažierov povozí vláčik.

Takmer každý človek má pozitívny vzťah k zvieratám a teší sa z kontaktu s nimi. Súčasťou areálu Donovalkovo je aj minifarma, kde spolu s deťmi môžete kŕmiť miniovečky, kozičky, alpaky, somáriky, zajačiky a poníky. Deti sa dozvedia ako sa o zvieratká starať, čím ich kŕmiť a mnoho iných zaujímavostí.

Skúsení animátori v Donovalkove okrem zabávania detí ich aj všeličo naučia. Napríklad čo robiť v prípade vypuknutia požiaru, ako narábať s peniazmi, ako separovať odpad alebo ako samostatne nakupovať. Na dopravnom ihrisku si deti môžu vybrať zo širokej ponuky pestrofarebných autíčok. Naučia sa tak pravidlá cestnej premávky a získajú svoj prvý vodičský preukaz.

 

donovalkovo

 

MYŠIAČIKOV DETSKÝ VODNÝ ZÁŽTKOVÝ PARK

 

Tento nový a pozoruhodný detský park, ktorý nemá na Slovensku konkurenciu, nájdete pri údolnej stanici lanovky na Novú hoľu a tobogánovej bobovej dráhe. Je otvorený len od minulého roku, no rýchlo sa stal obľúbenou atrakciou hlavne pre tých najmenších. Je najnovším prírastkom adrenalínového centra FunAréna Donovaly. Zážitkovo-edukatívny park je prvý svojho druhu na Slovensku – nachádza sa v ňom dokopy 9 atrakcií, ktoré navzájom na seba nadväzujú a tvoria jeden celok. Je interaktívny a každú atrakciu v ňom dokáže návštevník nejakým spôsobom ovládať. V letných horúčavách sa v ňom dá ochladiť pri jazierku s plťkami. Okrem jazierka sa v ňom nachádza Detský lanový park, Domček centrál, Domček herňa, hra Guličky, Slimák a Priehradky.

Ak ste už vyskúšali všetky okolité atrakcie pre deti, je vám k dispozícii náš detský kútik, ktorý je najväčší na Donovaloch. Nachádza sa v ňom herňa so stolným futbalom, playstation a stolnými hrami.

 

myšiačikov vodný park

 

hlavné mesto detí