Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Spoznajte silu Ayurvédy

Ayurvéda je veda o živote, je spojením zdravia tela i duše. Ayurvédske centrum hotela Residence ponúka viac ako len kvalitnú masáž. Náš špecialista z Indie vám poskytne rovnováhu, vďaka ktorej zistíte, že byť zdravý a šťastný zároveň je jednoduché.

 

Podľa ayurvédy sa všetko skladá z piatich elementov, ktorými sú voda, oheň, vzduch, zem a priestor. V tele sa nám tieto elementy formujú do troch dóš. Tie sú zodpovedné za naše zdravie a funkčnosť organizmu. Mali by byť v rovnováhe, no väčšinou jedna dominuje. Len pravý ayurvédsky liečiteľ vám vie povedať, ktorá to je. To aby ste dóše dostali do rovnováhy, viete ovplyvniť zdravým stravovaním, ayurvédskymi masážami a meditáciou.

 

Ayurvéda vám dokáže pomôcť v liečbe proti nespavosti, depresii, migréne, alergií, cukrovke, infekčným ochoreniam, problémom s otehotnením, detskou hyperaktivitou a mnohými ďalšími zdravotnými problémami.

 

Liečba ayurvédou nespočíva len v dobrej masáži. Je prepojením zdravého stravovania, meditácie, jógy a využívania bylinných produktov. Na rozdiel od klasickej medecíny ayurvéda nelieči dôsledok ochorenia ale jeho počiatočnú príčinu. Pre klasickú medecínu nie je podstatná očista mysle a duše, snaží sa vyliečiť len naše telo. Naopak ayurvéda berie telo a myseľ ako jedno.

 

 

Ayurvédske masáže

Vo wellness centre nášho hotela vám váš odborník pripraví ayurvédsku masáž presne podľa vašich predstáv.

 

Masáž Abhyangam

Je uvoľňujúca celotelová masáž s horúcimi olejmi, ktorá uvoľňuje svaly a nahromadený stres. Svaly neuvoľňuje tlakom ale vmasírovaním špeciálnej olejovej zmesi, ktorá sa skladá z klasického masážneho oleja a jej druhú zložku tvorí bylinná zmes.  Jej účinky sú preto závislé od kombinácie olejovej zmesi podľa vašej potreby. Ak máte problémy so spánkom, môžete si byť istý, že po masáži abhyangam sa vyspíte do ružova.

 

Masáž Marma

Masáž marma je masáž, pri ktorej sa tlakom pôsobí na špeciálne body v ľudskom tele. Marmy sú podľa ayurvédy citlivé miesta, kde sa stretávajú svaly, vázy, kosti, cievy a kĺby. Za pomoci krúživých pohybov a stimulácie marma bodov, sa telo uvoľňuje a lieči od psychických ťažkostí a negatívnych emócií.

 

Masáž Shiroabhyangam

Je olejová masáž hlavy, krku a ramien. V našom tele sa nachádza 12 životných centier, z toho polovica je práve v týchto partiách. Masáž Shiroabhyangam zvyšuje prietok krvi, zabezpečuje lepšiu koncentráciu a bdelosť a okysličuje mozog.

 

Masáž s kizhi

Pri tejto masáži sa používajú špeciálne vrecúška naplnené bylinami a masážne oleje. Vrecúška sa prikladajú na časti tela, ktoré uvoľňujú a vyživujú. Masáž je dobrá najmä po fyzickej námahe, zotavovaní sa z úrazov a svalových kŕčoch.