Najvýhodnejšia
rezervácia
 

NA SKIALPOCH NA ZVOLEN A NOVÚ HOĽU.

Radi lyžujete, no lyžiarske strediská sú stále zatvorené? Vezmite to do vlastných rúk. Skialpinizmus sa teší veľkej obľube. Poskytuje nám slobodu pohybu, najmä v momentálnej situácii- kedy ostávajú lyžiarske vleky vypnuté.

 

 

Dnes sme si pre Vás vybrali zaujímavú okružnú skialpovú trasu na vrch Zvolen a Nová hoľa. Je veľmi obľúbená, pretože nám poskytuje nádherné výhľady na Donovalskú prírodu a hrebeň Veľkej Fatry. Okruh zvládnu aj začiatočníci.

 

TRASA B- žltá značka

DĹŽKA TRASY: 3,4 km

PREVÝŠENIE: 417 m

 

Začíname na centrálnom parkovisku na Donovaloch. Prechádzame okolo kostola, Obecného úradu a dostávame sa pod les, ktorým budeme stúpať. Po približne 10-15 minútach sa dostávame ku studničke. Nad týmto miestom sa cesta rozdeľuje na trasu A a B. My sa držíme trasy vľavo- žltého „B-čka“.

 

 

Pokračujeme ďalej- na sedlo Prípor, odkiaľ sa nám naskytnú prvé krásne výhľady. Máme pred sebou posledné strmšie stúpanie, ktorým prichádzame na hrebeň. Pri zlej viditeľnosti nám v orientácii pomáha tyčové značenie.

 

Šliapeme ešte približne 10 minút a vychádzame až na vrch Zvolen. Tu si môžeme spraviť prestávku a pokochať sa prírodou. Pokračujeme ďalej- na Novú hoľu, ktorá je vzdialená len 500 m.

 

Po jej dosiahnutí zlepujeme pásy a pripravíme sa na zjazd. Môžeme si vybrať pravú alebo ľavú zjazdovku- obe sa pred koncom spájajú do jednej.  Užijeme si zjazd, dlhý približne 2 km. Podľa aktuálnej snehovej pokrývky sa vraciame k autu na pásoch alebo na pešo.