Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Predstavujeme Vám úplne nové à la carte menu

Hľadáte jedinečný kulinársky zážitok? So skvelou kuchyňou, štýlovou reštauráciou a nádherným výhľadom na okolité hory a prírodu sa tvorí najkrajší pocit, ktorý môžete zažiť v Residence Hotel & Club Donovaly ****.

 

Pod taktovkou nášho šikovného šéfkuchára Richarda Noskoviča vás zoznámime s gastronómiou, ktorá učaruje každému, kto ju ochutná. Nechajte sa uniesť svojimi chuťovými pohárikmi a spoznajte dokonalo rozplývajúcu sa chuť jedla, ktoré vám ponúkame.

 

Záleží nám na tom, aby ste sa u nás cítili ako doma, aby ste sa, možno s trochou nostalgie, vrátili do doby, kedy sa jedlá varili poctivo a z poctivých surovín. Na tom si zakladá aj naša kuchyňa. Pri príprave jedál používame suroviny od regionálnych chovateľov a menších miestnych fariem. Snažíme sa inšpirovať prírodou a máme filozofiu „Jedlo ako liek“.

 

 

Jedálny lístok meníme dvakrát do roka a výber jedál je orientovaný orientovaný na sezónnosť a kvalitu surovín.

 

Sme jediný hotel a reštaurácia na Donovaloch, ktorá vám ponúka:

100% ovčiu bryndzu z farmy Liptovské Revúce a Gemerské ovečky.

Domáce kuracie prsia a slaninu z mangalice, Farma Hyžov Dvor Lovča.

Hovädzie rebrá na fantastickú polievku, Eko Farma Turová.

 

Okolitá príroda ponúka tiež svoje poklady. Čučoriedky, brusnice, ale aj huby z blízkych lesov majú neopísateľnú arómu a chuť. Vrátite sa v čase, kedy chuť bola na prvom mieste a vy sa rozhodnete, či odoláte, alebo sa pridáte k našej filozofii.

 

 

Pripravili sme pre Vás úplne nové 6-chodové degustačné menu plné výborných chutí od nášho šéfkuchára. Okrem noviniek v hlavných jedlách či snack menu Vám prinášame aj zdravé AYUR GANESH MENU. Menu, pripravované z receptov, ktoré sú výnimočné ako Vy.  Sú plné lásky a zdravia, obsahujú iba plnohodnotné nutrične vyvážené potraviny. Nenájdete v nich chémiu, umelinu, farbivá, aditíva, konzervanty, éčka, bielu múku, rafinovaný cukor, ani mliečne výrobky.  Jediná abeceda v našich receptech je táto: vitamín A, B, C, D, E, K. Aditíva v našich receptoch sú jedine tie z prírody ako vápnik, meď, železo, magnézium, mangán, fosfor, draslík a selén.

 

Naša Grand Restaurant je zaradená medzi top reštaurácie na Slovensku v hodnotení „GURMÁN AWARDS“ a v hodnotení Trend 2021 sa v Banskobystrickom kraji delíme o predné priečky s ďalšími tromi reštauráciami a to len vďaka vám.

 

Prezrite si celú ponuku jedál z nového à la carte menu.

 

Ďakujeme, že sa k nám vraciate a prajeme dobrú chuť.

 

Richard Noskovič, šéfkuchár