Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Poď na E-BIKE Šachtičky

Trasa: Cyklotrasa Donovaly- Šachtičky- Donovaly

Vzdialenosť: 15,4 km

Obťažnosť: stredne ťažká

Čas: 2:15 hod

 

Vyskúšali ste už elektrobicykle? Výborný spôsob ako môžete vidieť viac krás prírody za menej času a námahy. Elektrobicykle sa tešia veľkej obľube, pretože sú dostupnejšie pre širší záber ľudí- nezáleží na veku, či kondícii. Stačí mať v sebe trošku športového ducha. Dnes Vám prinášame tip na poldenný výlet pre jednotlivcov alebo rodiny s deťmi, ktorý vedie hrebeňom Starohorských vrchov. Vďaka svojej nenáročnosti je cyklotrasa Donovaly – Šachtičky veľmi obľúbená.

 

 

Cyklovýlet začíname v centre Donovál (pri Infocentre). Pokračujeme po asfaltovej ceste cez osadu Polianky a ďalej po modrej cyklistickej značke lesnou cestou. Trasa kopíruje zimnú bežkársku trať. Na tomto úseku si môžeme vychutnať nádherné výhľady na vrch Chochoľa, Prašivá či Krížna.

 

Pokračujeme ďalej lesom, až ku smerovníku Izbica, kde odbáčame a držíme sa zelenej cykloznačky až k Sedlu Dolný Šturec. Tu sa nám značka mení na modrú. Dostávame sa na Šachtičky, kde sa môžeme v kolibe občerstviť slovenskými špecialitami a podľa potreby si dobijeme baterku elektrobicykla.

 

Vraciame sa rovnakou trasou až do centra Donovál, odkiaľ sme výlet začínali. Pokiaľ máme sily nazvyš, trasu si vieme spestriť výletom cez rozprávkovú dedinku Špania dolina či cez partizánsky bunker Mor ho! nad Starými Horami.

 

Požičovňa elektrobicyklov sa nachádza len pár metrov od nášho hotela. 

Viac info a online rezerváciu nájdete na: https://www.parksnow.sk/leto/cykloturistika-pozicovna.php