Najvýhodnejšia
rezervácia
 

NEPEČENÝ JAHODOVÝ CHEESECAKE

Ak ste fanúšikom jahôd, tak tu máme pre Vás recept na nepečený jahodový cheesecake, ktorý si rozhodne zamilujete. Chrumkavá chuť maslových sušienok a k tomu lahodný krém s bielou čokoládou sú skvelou kombináciou spolu s jahodami. Osviežujúci  dezert, ktorý poteší každý chuťový pohárik.

 

KORPUS:

 

200 g maslové sušienky

80 g maslo

1 PL javorový sirup

 

KRÉM:

 

500 g Mascarpone

250 ml šľahačková smotana

200 g biela čokoláda

100g práškový cukor

 

ZDOBENIE:

 

250 g  jahody

1 balíček čerstvé tortové želé

 

 

Na prípravu korpusu budeme potrebovať maslové sušienky , ktoré si rozdrvíme na prach (na rozdrvenie Vám môže pomôcť: mažiar, valček alebo mixér).  Maslo si necháme rozpustiť a pridáme do misky ku rozdrveným sušienkam a následne pridáme javorový sirup. Všetky suroviny spolu zmiešame a následne pripravenú sušienkovú hmotu ukladáme do tortovej formy.

 

Keď máme tortovú formu vystlatú , odložíme ju do chladničky.

 

Na krém použijeme šľahačku , ktorú si vyšľaháme ručným mixérom, alebo robotom. Vyšľahanú šľahačku odložíme do chladničky.   V nasledovnom poradí potom spolu vymiešame:  mascarpone , cukor a rozpustenú čokoládu. Na rozpustenie bielej  čokolády môžeme použiť vodnú kúpeľ. Keď je čokoláda rozpustená, necháme ju vychladnúť. Šľahačku, ktorú máme odloženú v chladničke primiešame ku pripravenej zmesi a krém pomaly začneme vrstviť na  korpus. Navrstvený korpus odložíme do chladničky odležať na aspoň 2 hodiny.

 

 

Na ozdobu nášho nepečeného cheesecaku použijeme červené tortové želé,  ktoré si pripravíme podľa návodu na balíčku a necháme ho vychladnúť na izbovú teplotu. Voňavé jahody umyjeme a pozdĺžne narežeme. Následne takto nakrájané jahody poukladáme na vrch torty tak, aby boli otočené reznou hranou nahor a zalejeme ich vlažným želé. Cheesecake uložíme do chladničky.

 

Keď už máme cheesecake poriadne stuhnutý, môžeme ho začať servírovať.

Prajeme Vám dobrú chuť !