Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Vyrobte si masky na karneval a Halloween

Sezóna karnevalov pomaly začína a my sme si pre vás pripravili niekoľko originálnych tipov na masky pre malých aj veľkých, ktoré si vyrobíte aj sami v pohodlí domova!

 

Iste dobre viete, že maska nemusí byť nutne kúpená v obchode ani stáť veľa peňazí, aby splnila to, čo potrebujeme. Stačí sa len rozhliadnuť po domácnosti, zapojiť fantáziu a krásne masky, ktoré vieme vyrobiť aj s detičkami sú raz-dva hotové.

 

 

1. Lúpežník

Stačí vyrobiť jednoduchú čiernu papierovú škrabošku, obliecť si bieločierne pásikavé tričko s dlhým rukávom, čierne legíny a čiapku. Čo však tomu celému dodá šmrnc, je vrecko s úlovkom! Samozrejme je len na vás, o aký „lup“ sa jedná. Môžete byť peňažný, cukríkový alebo hračkový zlodej.

 

 

2. Červená čiapočka

Táto rozprávková postava je známa vďaka svojmu typickému červenému plášťu. Takže dominantou bude červený kabátik, pršiplášť alebo aj červený obrus (ideálne ak si viete pomôcť šijacím strojom). Doplníme jednoduchými šatičkami, košíkom a máme hotovo! Do tejto masky však môžete zapojiť celú rodinu vďaka jej vedľajším postavám!

 

 

3. Profesie

Pri tomto type masky stačí zájsť do detskej izby, pozrieť sa na hračky, ktoré máme k dispozícií. Inšpirujte sa oblečením alebo pokojne aj vaším zamestnaním 🙂

 

Predajca áut – ideálne ak máte oblek, no postačí aj košeľa, rifle a veľa angličákov, ktoré dáte do kufríka

Kuchár – budeme potrebovať jednoduché tričko, rifle a zásteru, ktorú doplníme o hračkárske panvičky, varešky alebo aj umelým jedlom. Nezabudnite na papierovú kulinársku čapicu a kuchynskú utierku.

Maliar – taktiež stačí jednoduché oblečenie a doplníme zásterou/košeľou, ktorú zašpiníme od rôznych farieb. Do batohu alebo vrecka dáme štetce, farby a umelca máme na svete!

Lekár/zverolekár – nájdeme starú bielu košelu/plášť po ocinovi, oblečieme biele rifle a využijeme detský lekársky kufrík. Pokiaľ chceme mať doma malého zverolekára, zbalíme aj pár plyšových zvieratiek.

Smetiar – v tomto prípade stačí pohodlnejšie oblečenie, reflexná vesta, trošku zamazať tváričku a „outfit“ môžeme doplniť pracovnými rukavicami ale aj detskými kandlami (nádobka v tvare kandle s cukríkmi vo vnútri).

 

 

4. Zvieratká

Stará dobrá klasika! Ak chcete prioritne zapojiť detičky k tvorivej činnosti, tento typ je pre vás. Zvoľte si zvieratko, ktoré chcete a už postupujte podľa predlohy alebo predstavivosti. Vytvoríme si škrabošku z obrysov konkrétneho zvieratka, na ktorú vrstvíme fúziky, ňufáčik, pierka, šupinky z papiera/korku, atď. Vďaka čelenke si pomôžeme upevniť ušká alebo tykadlá a oblečenie ladíme podľa typu zvieratka.

 

 

5. Mačacia žena

Máte doma starý župan, a veľa plyšových mačičiek? Pokojne ich prišite/prilepte na župan a výtvor je prakticky hotový už len doplniť nátačky. Môžete však použiť aj starú pánsku košeľu alebo tylové šatočky a nahradiť mačky pavúkmi, motýľmi, dinosaurami a máme zrazu pavúčieho muža, motýliu princeznú alebo lovca dinosaurov!

 

 

6. Rozprávkové postavy, filmové/seriálové scény

Pokojne sa môžete inšpirovať všetkým, čo ste doposiaľ videli (Harry Potter, Lovci duchov, Frankenstein, Hotel Transylvania, COCO, Mimoni, rodinka Adamsovcov, 3 prasiatka, ..)