Najvýhodnejšia
rezervácia
 

„Malý Slovenský raj“- Skalná vyhliadka Trávny Ždiar

Nemáte radi miesta, ktoré sú už „obkukané“? Máte radi miesta, kde je menej ľudí? Blízko Banskej Bystrice takéto jedno nájdete. Nachádzajú sa tu podobné rebríky ako v Slovenskom raji. Aj preto toto mesto ľudia volajú „Malý Slovenský raj“. Malý preto, pretože je tu rebríkov menej, no niekedy stačí aj málo na vychutnanie si prírodných krás.

 

Pôsobivé skalné bradlá, divoká machovitá príroda aj balvany rôznych tvarov Vás privedú do úžasu. Na najvyššom mieste cesty nájdete skalnú vyhliadku s názvom Trávny Ždiar, 810 m n.m.. Z tohto miesta sa vám naskytne nádherný výhľad na hrebeň Veľkej Fatry s vrcholom Krížna.

 

 

Môžete začať napríklad na parkovisku pri chate na Suchom vrchu. Z tohto bodu si viete spraviť rôzne varianty túry. Najkratší variant (po modrej turistickej značke) vedie 1 km dlhou jednosmernou trasou na vyhliadku Trávny Ždiar. Prechádzku si môžete predĺžiť napríklad o Suchý vrch, táto varianta Vám zaberie necelú hodinu a je dlhá 2 km. Obe cesty  sú vhodné pre rodiny s deťmi.

 

Túru si môžete predĺžiť, ak sa vyberiete priamo z Banskej Bystrice- sídlisko Fončorda alebo z dediny Malachov po zelenej turistickej značke.

 

Rozhodne stojí za to, toto miesto navštíviť.