Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Majerova skala

Vybehnúť cez víkend do prírody? Dobrý nápad!

 

Turistika patrí k najobľúbenejším voľnočasovým aktivitám. Prináša nám množstvo výhod- pobyt na čerstvom vzduchu, spoznávanie okolitej prírody, prekonávanie svojich limitov, no najmä prirodzený pohyb celého tela.

 

Pohorie Veľká Fatra nám ponúka množstvo zaujímavých turistických trás- celoročne! Dnes sme si pre vás vybrali výstup na nádherný skalný vrchol, ležiaci približne 2 km severne od obce Staré Hory.  Je súčasťou chráneného celku – Národného parku Veľká Fatra.

 

 

TRASA: Staré Hory- Majerova skala

VZDIALENOSŤ: 8,9 km

PREVÝŠENIE: 803 m

ČAS: 4 hod (tam aj naspäť)

VRCHOL: vyhliadka Majerova skala, 1283 m n.m.

NÁROČNOSŤ: stredne ťažká

 

Majerovu skalu niet prehliadnuť. Majestátny skalný útvar spozorujete už z diaľky. Toto krásne miesto je zaradené k prírodným pamiatkam Slovenska.

 

Trasa začína na parkovisku pri kaplnke v strede obce Staré Hory. Vyberieme sa po modrej turistickej značke. Stúpame lesnými zvážnicami. Miestami sa nám les otvára a ponúka nám krásne výhľady na okolitú prírodu. Neskôr sa cesta mení na strmší chodníček zalesneným hrebeňom, ktorým sa dostávame až na vrchol- skalná vyhliadková plošina leží vo výške 1283 m n. m..

Toto miesto je naozaj kúzelné, ponúka nám nezabudnuteľné výhľady na okolitú prírodu, dedinku Staré Hory, hrebeň Veľkej Fatry ako aj Donovalskú oblasť s ikonickým masívom Prašivá. Pri kochaní sa výhľadom nezabúdame na opatrnosť, pod nohami máme strmé skalné zrázy. Scenérie sú nádherné za každého ročného obdobia, preto vôbec nemusíte rozmýšľať, v ktorom období je turistika najvhodnejšia.

 

Rovnakou trasou (po modrej turistickej značke) sa vraciame naspäť do bodu, v ktorom sme začínali.