Najvýhodnejšia
rezervácia
 

Doprajte si oddych s ayurvédskymi masážami

Doprajte si relax s ayurvédskymi masážami. Dnes sme pre vás vybrali masáže, pri ktorých si oddychnete a načerpáte novú energiu. Ayurvéda je tu pre každého, kto chce svoj život posunúť k lepšiemu. Keďže pomaly prichádza zima, mali by sme sa starať o svoje zdravie a duševnú pohodu o niečo viac.

 

V našom hoteli spájame Slovensko a Indiu už dlhé roky, ponúkame vám aj skvelých 12 ayurvédskych masáží, ktoré upokoja vašu myseľ, telo a ducha na nepoznanie. Viete, ktoré masáže to sú a viete vôbec čo vám samotný dotyk ayurvédy ponúka?

 

Rozprávame sa o vede, ktorá úspešne lieči ťažkosti tejto doby. Mimoriadne úspechy dosahuje pri liečbe ochorení ako je migréna, nespavosť, depresia, epilepsia, astma, alergia, cukrovka, vysoký cholesterol, vysoký tlak, reuma, bolesti kĺbov, artritída, vírusové a bakteriálne infekcie, ekzémy, psoriáza, vitiligo, ale aj problémy s otehotnením s čím súvisí aj sexuálna slabosť a mnohé ďalšie.

 

 

Vybrali sme pre Vás tie najobľúbenejšie masáže:

 

Masáž Abhyanga – terapeutická masáž horúcimi olejmi je zárukou dokonalého uvoľnenia ako stuhnutých svalov, tak aj nahromadeného stresu. Pri tejto masáži sa neuplatňuje tlak na svaly a teda vôbec nebolí. Jej cieľom je uvoľniť telo pomocou masírovania esenciálnych látok v olejoch do buniek tela.

 

 

Masáž Shiro-Abhyangam – masáž zameraná na ramená, krk, tvár a hlavu, teda na oblasti najzraniteľnejšie voči stresu a napätiu. Masáž hlavy pôsobí upokojujúco a podporuje vysokú úroveň bdelosti a koncentrácie. Okrem toho prispieva k zvýšeniu toku mozgovo-miešnych tekutín, čím posilňuje nervový systém, zlepšuje krvný obeh a pomáha okysličiť mozog, pomáha na opuch očí, bolesť čeľuste, zápal dutín. Súčasťou procedúry je moordha taila, teda naolejovanie hlavy. Tým sa vyživujú vlasové korienky a predchádza sa vypadávaniu vlasov.

 

 

Masáž Marma –  masíruje sa miernym alebo silnejším tlakom a krúživým pohybom. Podľa ayurvédy v tele existujú citlivé miesta, kde sa stretávajú svaly, väzy, cievy, kosti a kĺby. Práve cez tieto miesta prúdi životná energia prána. Blokovanie spôsobuje fyzická námaha aj vplyv negatívnych emócii a stresu na telo. Stimulácia marma bodov spúšťa v tele detoxikačné a samo-liečiace procesy a taktiež navodzuje pocit psychického uvoľnenia.

 

 

Masáž s kizhi – masáž pomocou vrecúšok, ktoré sú naplnené zmesou ayurvédskych byliniek ako je napríklad ženšen alebo ďumbier. Vrecúška sa ponárajú do teplého oleja a prikladajú najmä na oblasť chrbtice a krížov, kde liečia najviac namáhané miesta, pričom zároveň vyživujú a omladzujú pokožku. Masáž je veľmi účinná na uvoľnenie svalových kŕčov, po fyzickej námahe alebo na zotavenie sa po úraze. Uvoľňuje bolesť, prispieva k liečbe osteoartrózy a pochvaľujú si ju aj ľudia s chronickou bolesťou chrbta.

 

 

O ostatných masážach sa môžete dozvedieť viac na https://www.residencehotel.eu/wellness/ayurvedske-masaze.

Rezervujte si tú pravú ayurvédsku masáž priamo pre vás na  tel. čísle +421 917 432 511 alebo na emailovej adrese reception@residencehotel.eu