Najvýhodnejšia
rezervácia
 

DONOVALY – miesto plné zimných aktivít 2/2

Milujete zimné športy rovnako ako my? Užite si perfektnú zimu v stredoslovenských horách! Naša nádherná príroda ponúka priestor pre množstvo aktivít, ktoré si môžete zažiť aj s vašou rodinou. Nie je to len o stavaní snehuliakov, iglu alebo bobovaní. Donovaly vám ponúkajú ešte viac! Príďte sa zabaviť, oddýchnuť si od povinností a vychutnať si sneh naplno.

 

Bežkárske trate

 

Donovaly sú obľúbeným východiskovým bodom bežkárov. Ak si radšej, ako na zjazdovkách užívate prírodu v pokoji na bežkách, na tomto mieste nájdete hneď niekoľko zaujímavých tratí. Priamo v obci začínajú viaceré upravené bežkárske trate vhodné pre prvé pokusy menej zdatných, ale aj okruhy ideálne pre skúsených bežkárov. Bežecké trasy poskytujú neopakovateľné výhľady na okolité prostredie Donovál, Nízkych Tatier a Veľkej Fatry.

 

Odporúčame však pred samotnou aktivitou zistiť, ktoré trasy sú sprístupnené. Pre viac info kliknite na: https://parksnow.sk/zima/lyzovanie-bezecke_trate.php

 

 

Zimná turistika

 

Počas pobytu na Donovaloch si môžete užiť zimné prechádzky v prírode ako aj turistiku. V rámci rodinnej dovolenky s deťmi neprichádza veľmi do úvahy premýšľať nad náročnými túrami, napriek tomu sa môžete vydať pešo na Novú Hoľu a odtiaľ na Zvolen. Máte dve možnosti, buď nasledovať turistickú značku alebo si to odkráčať hore popri zjazdovke. Tí, ktorých láka viac pohybu, sa na turistickej križovatke Zvolen môžu vybrať v priaznivom počasí po žltej značke na Malý Zvolen a odtiaľ do Nižnej Revúcej. Ak si chcete trasu na Zvolen uľahčiť, vyvezte sa lanovkou na Novú hoľu, odkiaľ je to na vrch Zvolen len kúsok.

 

Ak máte chuť na kratšiu vychádzku, nasledujte cestu do miestnych častí Donovál – Bully a Polianka. Trasa vedie po spevnenej ceste a je vhodná aj pre rodiny s kočíkmi. Osady do vás vnesú horský kľud a po ceste zažijete panoramatické výhľady na celé Donovaly a okolité prostredie.

 

 

Skialpinizmus

 

Láka vás lyžovanie po neupravenom teréne? Potom sa možno pridáte k tým, ktorí podľahli novodobému zimnému trendu skialpinizmu. Môžete ho zažiť aj v tomto regióne. Pokiaľ máte skúsenosti s rekreačným skialpom, viete, že si vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a základnú skialpinistickú výstroj. Tú si môžete zapožičať v požičovni a odskúšať si svoju zdatnosť na klasickej zjazdovke alebo v prípade dostatočných snehových podmienok, kdekoľvek kde vás lyže zavedú.

 

Predovšetkým nezabúdajme na ohľaduplnosť, bezpečnosť a dodržanie tzv. bieleho kódexu, ktorý uľahčuje chod na zjazdovke vám, ale aj ostatným okolo vás. Ak sa chcete dozvedieť viac o aktuálnej situácií na stredisku, kliknite na https://www.parksnow.sk/zima/index.php.

 

Navštívte Donovaly a užite si zimu plnými dúškami! #tusomrad