Najvýhodnejšia
rezervácia
 

DONOVALY – miesto plné zimných aktivít 1/2

Dovolenky v zime už dávno nie sú len o lyžovačkách a existuje mnoho zimných aktivít, ktorými si možno okoreniť dni voľna v zime. Presne toto ponúkajú Donovaly, možnosť, ako si vychutnať zimné mesiace v nádhernom prostredí v srdci Slovenska. Miesto, ktoré kombináciou svojej polohy, atrakciami a službami premenia váš zimný čas na jedno veľké nezabudnuteľné dobrodružstvo.

 

 

Lyžovanie

 

Najobľúbenejšia zimná aktivita na Donovaloch, ktorá nesmie chýbať v našom zozname. Niet sa čomu čudovať, keď máte možnosť vyskúšať 19 zjazdových tratí, ku ktorým vás prepraví „donovalská dominanta“ kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište a ďalších 14 vlekov. Ide o moderné prepravné zariadenia, ktoré zaručujú rýchlosť a pohodlie samotnej prepravy. Ak si jazdu chcete ozvláštniť príďte na večerné lyžovanie, ktoré vám ponúkne nové zážitky a dokopy viac ako 2 kilometre bezpečne osvetlených zjazdoviek.

 

Lyžiarska škola

 

Škola už dávno nie je iba pre deti a už vôbec nie tá lyžiarska. Ste na svahu začiatočník? Lyžujete, ale láka vás vyskúšať snowboard? Alebo si len chcete zdokonaliť techniku či štýl na svahu? Potom sú tou správnou voľbou lyžiarske školy, kde si vás na výučbu vezmú pod krídla profesionálni licencovaní inštruktori, za pomoci ktorých prvé „kroky“ na lyžiach či snowboarde hravo zvládnete. Naučia vás lyžovať, brzdiť, vyjdú v ústrety začiatočníkom a samozrejme aj tým, čo si chcú svoj štýl vylepšiť.

 

FunPark

 

Súčasťou lyžiarskej školy je najväčší detský FunPark na Slovensku, ktorý sa nachádza v časti Mistríky. Park plný zábavy, hier a súťaží je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré lyžovať už vedia a chcú sa len zabaviť. Deti sa učia lyžovať pomocou 9 posuvných pásov a nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Samostatnú časť súčasného FunParku, tvorí Mini Snowboard Park, ktorý je úplnou novinkou pre tých, ktorí chcú naučiť svoje dieťa snowboardovať už v útlom veku. Toto špeciálne navrhnuté prostredie pre deti je maximálne bezpečné a zábavné.

 

 

Snežné skútre a paragliding

 

Prvotriedne upravenými lyžiarskymi zjazdovkami či bežeckými traťami zimná zábava na Donovaloch zďaleka nekončí. Ponúka niekoľko ďalších možností, ako objavovať čaro miestneho prostredia. Jedinečný zážitok a adrenalín do krvi vám určite naženie jazda na snežných skútroch, na ktorých môžete neviazane brázdiť okolité zasnežené lúky.

 

Paragliding v srdci Slovenska je ten správny spôsob, ako zažiť absolútny adrenalín a nezabudnuteľný pohľad na panorámu Veľkej Fatry a Nízkych Tatier z vtáčej perspektívy. V tandeme so skúsenými paraglidingovými letcami zažijete let nad Donovalmi vo výške 200-500 metrov nad zemou. Kto sa chce naučiť ovládať pravidlá, predpisy a samostatne lietať s padákovým klzákom je v ponuke aj kurz paraglidingu.

 

 

Klzisko

 

Rekreačné korčuľovanie neodmysliteľne patrí k zimným športom a stalo sa aj obľúbenou aktivitou na Donovaloch. Klzisko nájdete priamo pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa. K dispozícii je pre rekreačných korčuliarov a vo vyhradený čas aj pre priaznivcov ľadového hokeja. Otvorené je nielen počas dňa, ale tiež vo večerných hodinách, kedy ľadová plocha pôsobí pod holým nebom a pri umelom osvetlení priam čarovne. Ideálnym spôsobom tak môžete stráviť spoločné chvíle s rodinou a deťmi alebo zažiť romantické ľadové rande vo dvojici. Korčule si môžete zapožičať priamo na mieste.

 

Psie záprahy

 

Ak sa chcete cítiť ako v rozprávke, prevezte sa krásnou zasneženou prírodou v sánkach ťahaných koňom. Táto zimná atrakcia dodá vašej sviatočnej nálade to pravé čaro. No ak vás viac ťahá predstava severského mushera, sánok a psov, skutočnosť nemusí byť až tak vzdialená. Môžete si zvoliť rýchly okruh alebo si spraviť pokojne výlet na pár hodín. Overte si však vopred možnosť jazdy, kvôli maximálnemu počtu osôb v sánkach alebo vhodným poveternostným podmienkam.

 

 

Hry so snehom

 

Aj toto patrí neodmysliteľne k zime a na Donovaloch je priestoru na stavanie snehuliakov a iglu viac než dosť. Pokiaľ máte dosť lyžovania a chcete stráviť zvyšok voľného času aktívne na čerstvom vzduchu, hry so snehom môžu byť vďačnou spoločenskou aktivitou. Hlavne v prípade, keď sú prítomní aj tí najmladší členovia rodiny. Keď spojíte túto činnosť s poriadnou guľovačkou, o extra dávku rodinnej zábavy máte postarané.