Najvýhodnejšia
rezervácia
 

5 masáží, ktoré vám odporúčame počas zimy

Dotyky si náš organizmus pýta v zimnom období o čosi častejšie ako v lete. Prirodzene si tak žiada to, čo mu v chladnom a mrazivom počasí prospieva. V našom Hoteli piatich zmyslov nájdete bohatú ponuku masáží, ktoré vás v zime uvoľnia aj zohrejú. Navyše, zažijete pri nich zmysluplné spojenie tela, mysle a duše a pod rukami našich indických odborníkov sa bude vaše telo prirodzene liečiť.

 

 

O účinkoch masáže netreba veľa rozprávať, treba ju zažiť na vlastnej koži. Všeobecne priaznivo pôsobí na celý organizmus, pomáha odstrániť bolesť, uvoľňuje telo a potlačené emócie, lieči dušu aj preťaženú myseľ. Pôsobí relaxačne aj povzbudzujúco. Je vynikajúcim prostriedkom na zotavenie svalstva a práve v zimných mesiacoch po športových aktivitách dokáže príjemne osviežiť a podporiť dobrú náladu. Jednoducho povedané – harmonizuje ľudské telo na všetkých úrovniach.

 

1. Klasická masáž

 

Najznámejšia je v našich končinách klasická masáž. Účinne pomáha uvoľniť chrbticu, svalové napätie a stuhnutosť, odstraňuje bolesť v svalových partiách či prípadné tŕpnutie v rukách alebo v nohách. Pomáha uvoľniť aj zatvrdliny – takzvané spazmy. Okrem fyzických problémov priaznivo pôsobí na psychickú únavu, odbúrava z tela nahromadený stres a napätie. Masáž je vhodná na predchádzanie blokád chrbtice a svalových kŕčov

 

2. Čokoládová masáž

 

Práve v zime, kedy je naša pokožka vystavená extrémne nízkym teplotám a mrazivému vetru, potrebuje špeciálnu starostlivosť, aby zostala pružná. Vďaka čokoládovej masáži či zábalu vstrebáva telo cez pokožku vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty, ktoré blahodárne pôsobia na pleť. Masáž je výborná na vyhladenie a skrášlenie pokožky, celulitídu, odplavenie toxických látok z tela a navodenie dobrej nálady. Má tiež priaznivý vplyv na činnosť srdca. Čokoláda navyše pôsobí antistresovo. Nielen zvnútra, ale aj zvonka dokážu náš organizmus príjemne uvoľniť.

 

3. Shiroabhyangam

 

Shiroabhyangam je špeciálna antistresová ayurvédska masáž hlavy. Zmierňuje bolesti hlavy a očí, zlepšuje pokožku na tvári i na hlave a podporuje rast vlasov. Navodzuje veľmi príjemný pocit relaxácie a duševnej pohody, podporuje činnosť nervového systému a stimuluje obehový systém. Taktiež pomáha k zlepšeniu spánku.

 

 

4. Detská masáž

 

Aj tí najmenší si zaslúžia starostlivosť o svoje telo a rozmaznávanie. Masáž pre deti je šetrná k detskému telu, prispieva k harmonizácii pocitov a rovnako ako u dospelých ovplyvňuje svalstvo a tým správne držanie tela. Pod veľmi jemnými a citlivými dotykmi odborníkov sa masírovaním stimuluje pokožka a jednotlivé nervové zakončenia, čo má výnimočný vplyv na duševné aj fyzické zdravie dieťaťa. Na hyperaktívne deti má upokojujúci efekt, pomáha s poruchami koncentrácie aj spánku a zvyšuje obranyschopnosť organizmu.

 

5. Ayurvédska masáž

 

Cieľom jedinečnej a autentickej ayurvédskej masáže je zharmonizovanie životných energií tela, mysle a duše. Táto regeneračná a liečivá masáž privádza telo do celkovej rovnováhy. Jemným spôsobom uvoľňuje kĺby a svalstvo, podporuje krvný obeh, čím očisťuje a detoxikuje organizmus. Používajú sa pri nej esenciálne oleje, ktoré prebúdzajú ľudské zmysly. Masáž je známa tým, že úspešne lieči telo na všetkých úrovniach a dokáže uzdraviť akúkoľvek chorobu vrátane migrény, nespavosti, alergie, cukrovky či vysokého krvného tlaku. Pomáha rovnako pri fyzických ťažkostiach, ako aj emocionálnych blokoch či psychických problémoch.