Najvýhodnejšia
rezervácia
 

5 dôvodov, prečo cvičiť jogu

Joga je liekom pre telo aj dušu. V dnešnom uponáhľanom svete často zabúdame dopriať telu dostatočný pohyb. Objavte spôsob, ako môžete kedykoľvek a kdekoľvek kompenzovať cvičením jogy dlhé hodiny strávené za počítačom. Ste pod tlakom a stresom? Upokojte svoju myseľ, byť šťastný a spokojný je jednoduché. Joga je životný štýl, začať s ňou môžete v každom veku. Ľudia, ktorí pravidelne cvičia jogu, zvládajú každodenné problémy omnoho jednoduchšie.  Vďaka nej sa naučíte „byť vedomí“ nielen počas doby strávenej na podložke, ale aj v živote. Spomaľte, doprajte si čas pre seba a svoje zdravie.

 

 

Prinášame Vám 5 dôvodov, prečo by ste s cvičením mali začať:

 

1. Nižší stres, pocity smútku, nervozity a depresie.

Vďaka dnešnej hektickej dobe je joga čoraz viacej žiadanejšia. Ľudia potrebujú spomaliť a nájsť duševnú rovnováhu. Keďže pracujeme s mysľou a energiou, pôsobí blahodarne a vplýva na mentálne a emočné uzdravenie, upokojuje nervový systém. Cvičenie je „nákazlivé“, pretože sa okamžite po ukončení cítite lepšie, Vaša energia rapídne narastá.

 

2. Tréning vytrvalosti a trpezlivosti

Joga nás učí vytrvalosti a trpezlivosti, pretože sa pri cvičení stále posúvame ďalej. Cviky zamerané na naťahovanie nám pomáhajú pri ohybnosti celého tela.  Ak sa Vám nepodarí v danej pozícii zotrvať, nezúfajte, už po opakovaniach uvidíte v rovnakej pozícii progres a budete sa v nej cítiť lepšie. Tým nás motivuje k trpezlivosti a posúvaniu svojich hraníc.

 

3. Zdravšia chrbtica

Máte sedavé zamestnanie a málo pohybu? Zlé držanie tela Vám spôsobí nemalé bolesti. Aby nám chrbtica správne a bezbolestne fungovala, je potrebné spevňovať svalstvo, ktoré ju podopiera. Joga Vás učí správnemu držaniu tela, aby ste nezaťažovali chrbticu, ktorá nám je životnou oporou. A to doslova.

 

4. Začať môžete kedykoľvek

Vďaka rozmanitosti si nájdete to pravé pre Vás. Joga môže byť  posilňujúca, uvoľňujúca, naťahovacia, pokojná alebo výbušná. Existujú štýly, ktoré sú zamerané pre ľudí  po operácii, so zdravotnými problémami a diagnózami (vysoký krvný tlak, cukrovka, poruchy hormonálneho systému, atď.). Rovnako tak pre tehotné ženy alebo starších ľudí. Začať môžete kedykoľvek. Cvičiť môže každý, kto dýcha.

 

5. Pri cvičení formujete postavu

Za veľké plus sa považuje aj odbúravanie tukov. Pri cvičení pracujeme s vlastnou váhou tela a dochádza k formovaniu postavy. Hoci samotná joga nie je primárne určená na chudnutie, pomôže Vám pri formovaní postavy aj redukcii tuku. Ak už máte nejakú skúsenosť s jogou, určite viete, že to nie je nič jednoduché a že sa pri tom dokážete skutočne zapotiť. Pamätajte na to, že pri cvičení ide o to, aby ste poznali, kde sú Vaše hranice a neublížili si. Budete sa diviť, ako sa telo postupným progresom mení k lepšiemu.

 

V zdravom tele, zdravý duch!