SK

EN

Wellness

 

 

 

 

Ajurvédske medicínske centrum

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstúpte s nami do oázy indického pokoja. Urobte niečo pre svoje telo a nazrite do tajov alternatívnej ajurvédskej medicíny. RESIDENCE HOTEL & CLUB Vám ponúka jedinečnú možnosť zažiť počas vášho pobytu ajurvédske masáže a procedúry pod vedením vyškolených terapeutov priamo z Indie. Ajurvédska medicína podporuje obranyschopnosť organizmu, slúži ako prevencia a tiež pomáha liečiť akútne aj chronické zdravotné problémy.

 

Príjemným a netradičným zážitkom pre vás bude pobyt v indickej parnej komore Swedanam. Hosťom je k dispozícii fínska a parná sauna, indické a klasické masáže, či kozmetické služby v príjemnom prostredí centra s relaxačnými, vyhrievanými kreslami.  Nadšenci zdravého životného štýlu u nás nájdu fitness centrum vybavené všetkými obľúbenými strojmi.

 

Po procedúrach či cvičení si môžete vychutnať oddych v relaxačnej miestnosti so šálkou bylinkového čaju.

 

V medicínskom centre Ayur Ganesh vám pomôžeme dosiahnuť telesnú rovnováhu a ukážeme vám, že byť zdravý a šťastný je úplne jednoduché.

 

Ajurvédske

medicínske centrum

REZERVÁCIA PROCEDÚR

 

od 12:00 do 22:00 na recepcii alebo na +421 917 432 511

ODPORÚČAME AJ TIETO WELLNESS BALÍČKY:

AYURVÉDSKA

REGENERÁCIA

Vstúpte s nami do oázy indického pokoja. Spravte niečo pre svojho ducha a nazrite do tajov alternatívnej medicíny

Ajurvédy.

Ajurvéda

Vstúpte do raja harmónie tela, mysle a duše

 

Naše ajurvédske centrum Vám ponúka viac ako dobrú masáž. U nás nájdete svoju rovnováhu a zistíte, že byť zdravý a šťastný je úplne jednoduché.

 

Vstúpte do oázy indického božského pokoja.

 

 

Čo je Ajurvéda?

 

Ajurvéda je veda o živote, ktorá vznikla pred 5 000 rokmi v Indii. Nie každý vie, že sa stala základom pre čínsku medicínu a aj homeopatiu.

Ajurvéda je komplexný systém zdravia tela, mysle a duše, ktorá lieči akútne aj chronické ochorenia. Ajurvéda lieči vždy príčinu ochorenia ako aj jeho následky. To je rozdiel medzi ajurvédou a klasickou medicínou. Klasická medicína poníma telo a myseľ ako dve samostatné jednotky. Klasická medicína lieči chorobu a nie človeka. Ajurvéda vždy lieči telo aj dušu.

Ajurvéda hovorí, že kľúčom k zdraviu je dobre fungujúce trávenie, nakoľko tráviaci trakt je zdrojom imunitného systému. Základom každej liečby v ajurvéde je teda očista tráviacich orgánov – panchakarma. Je to jedinečná metóda kompletnej detoxikácie organizmu. Panchakarma je považovaná za najefektívnejší systém prevencie a liečby.

 

„Zmenou stravovacích návykov a životného štýlu sa môžeme vyliečiť bez liekov, zatiaľ čo stovky najlepších liekov nemusia vyliečiť ak sa človek zle stravuje.“

 

Ajurvéda odporúča absolvovať panchakarmu raz do roka, ak chceme zdravo a šťastne žiť.

 

Čo je VATA, PITTA, KAPHA?

 

Podľa ajurvédy všetko živé aj neživé sa skladá z 5-tich elementov: priestor, vzduch, oheň, voda a zem. V tele sa tieto elementy formujú do 3 dóš: vata, pitta

a kapha. Dóše zodpovedajú za funkčnosť organizmu. Ideálne je, keď sú všetky 3 dóše v tele v rovnováhe, ale väčšinou dominuje jedna alebo dve. Ktorá dóša je v organizme zvýšená určí medicínsky špecialista po dôkladnej konzultácii. Znižovať dóšu dokážeme správnou stravou, masážami, jógou a meditáciou.

 

Ajurvéda úspešne lieči všetky choroby, ale mimoriadne úspechy dosahuje pre liečbe týchto diagnóz: migréna, nespavosť, depresia, epilepsia, astma, alergia, cukrovka, vysoký cholesterol, vysoký tlak, reuma, bolesti kĺbov, artritída, vírusové a bakteriálne infekcie, ekzémy, psoriáza, vitiligo, problémy s otehotnením, sexuálnu slabosť a mnohé ďalšie a zvyšuje imunitu. Takisto dosahuje mimoriadne výsledky pri liečbe detskej hyperaktivity, alergie, astmy, ekzémov, nespavosti.

 

Liečba vždy spočíva v kombinácii panchakarmy, masážnych terapii, stravy, jógy, bylinných produktov, meditácii.

 

V našom ajurvédskom centre ponúkame:

efektívnu prevenciu

liečbu

redukčné a omladzujúce terapie

špeciálne programy jógy

odborné konzultácie s medicínskym špecialistom

 

Poradíme Vám a naplánujeme program ajurvédskych terapii na mieru pod vedením medicínskeho špecialistu.

 

Vstúpte a nájdite svoju rovnováhu

 

Náš team:

Medicínski špecialisti z Indie sú absolventi 7-ročného univerzitného štúdia. Ajurvédski terapeuti sú absolventi strednej zdravotnej školy a bakalárskeho štúdia ajurvédskej medicíny. Osobne sme pre Vás vybrali tých najlepších, aby Vám pomohli nájsť rovnováhu tela, mysle a duše.

 

Všetky práva vyhradené © 2014 RESIDENCE HOTEL****

Web by Media Creative Production